Lovitura grea pentru Radoi: Steaua se MUTA LA CLUJ! Problemele de pe Arena Nationala o dau afara din Capitala! A fost la o zi sa piarda meciul cu 3-0!
![Lovitura grea pentru Radoi: Steaua se MUTA LA CLUJ! Problemele de pe Arena Nationala o dau afara din Capitala! A fost la o zi sa piarda meciul cu 3-0! Mirel Radoi National Arena Steaua](https://res.sport.ro/assets/sport/2015/11/06/image_galleries/558291/lovitura-grea-pentru-radoi-steaua-se-muta-la-cluj-problemele-de-pe-arena-nationala-o-dau-afara-din-capitala_1_size6.jpg)
Din cauza problemelor cu avizele de pe National Arena, Steaua se muta la Cluj.
Steaua va juca pe stadionul lui CFR meciul cu Botosani de "acasa". Potrivit DigiSport, decizia a venit dupa ce Arena Nationala din Capitala nu ar avea toate avizele necesare.
Nu este pentru prima data cand Steaua joaca un meci de acasa pe stadionul CFR-ului. Steaua a evoluat in Europa la Cluj, cand a intalnit-o pe TSKA Sofia.
Pentru Radoi este o lovitura grea. Meciul cu Botosani se va disputa duminica, iar deplasarea pana la Cluj nu va face decat sa ingreuneze si mai mult programul echipei.
"Se joaca in Gruia, confirm. M-a sunat Valeriu Argaseala si m-a intrebat daca avem certificat de securitate pentru incendii si il avem, e la zi. A fost si un control si nu au gasit lucruri deosebite. Steaua a fost la o zi sa piarda meciul cu 3-0, daca nu se muta aici", a spus Iuliu Muresan la DigiSport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News