Louis Munteanu, reacție sinceră după dubla din Farul - Universitatea Craiova 2-0. Ce a spus despre golurile marcate

louis munteanu farul Superliga
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 27 August 2023, 23:45
Data actualizarii: Luni 28 August 2023, 00:11

Farul - Universitatea Craiova 2-0, duminică seara, în etapa a șaptea a Superligii.

În minutul 17, Louis Munteanu a deschis scorul din pasa lui Grameni. Acelaşi Louis Munteanu a executat perfect o lovitură liberă, în minutul 35, şi a majorat scorul la 2-0.

Farul a mai avut o bară în minutul 77, la şutul deviat al lui Sîrbu şi gazdele s-au impus cu 2-0, urcând pe locul 8, cu 9 puncte. Universitatea Craiova rămâne cu 14 puncte şi se află, în continuare, pe locul secund în clasament.

Louis Munteanu: "Trebuia să bată Mazilu lovitura liberă"

"Suntem fericiți și acum mergem în Europa să ne calificăm. (n.r.: despre primul gol) Am fost în careu, de asta sunt nouar să fiu pe centrare, să fiu sincer am crezut că a fost ofsaid. La al doilea gol trebuia să bată Mazilu, dar m-am simțit în vână.

Încă nu pot 90 de minute, așa a decis Mister. Un meci greu la Helsinki, un meci pe sintetic, n-am mai jucat demult pe sintetic, dar mergem să ne calificăm pentru că avem o echipă foarte bună", a declarat Louis Munteanu, la finalul jocului de la Ovidiu.

Atacantul e împrumutat la Farul de la Fiorentina, echipă de care aparține. În meciul cu HJK din turul play-off-ului Conference League, Munteanu a intrat în actul secund.

Munteanu a fost om de bază la titlul adjudecat de Farul sezonul trecut.