I-au taiat craca :) Acum un an juca la Steaua, astazi a fost dat afara de o echipa condamnata la retrogradare! Ce se intampla cu Lemnaru

Valentin Lemnaru Steaua U Cluj Superliga
Data publicarii: Marti 19 Mai 2015, 16:23
Data actualizarii: Marti 19 Mai 2015, 16:28

Unul dintre cei mai buni marcatori ai sezonului trecut, Lemnaru ajungea in vara lui 2014 la Steaua, promitand calificarea in grupele Ligii.

Fotbalistul a stat insa mai putin de doua luni in Ghencea, bifand cateva minute in tricoul ros-albastru, pentru ca mai apoi sa revina la Universitatea Cluj.

Ramas cu titlul de cetatean de onoare al orasului Lehliu Gara, in urma performantei de a prinde un contract la Steaua, Lemnaru nu s-a mai regasit de la acel moment.

Atacantul in varsta de 30 de ani a jucat tot mai prost la Universitatea, iar totul a culminat cu o concediere.

Sefii Universitatii i-au taiat craca lui Vali Lemnaru, anuntandu-l astazi, dupa remiza cu Astra, scor 0-0, ca este liber sa-si caute echipa.

Lemnaru a intrat in minutul 78 al meciului cu Astra, in locul lui Raul Costin, dar nu a reusit sa faca nimic.

La finalul partidei, acesta a fost criticat si de antrenorul Adi Falub: "Alibec a avut o intrare foarte dura asupra lui Veselovky, chiar intentionata cred. Dar asa face un varf! Spre deosebire de noi, care am avut exact aceeasi situatie in repriza a doua, insa nu am atacat mintea. Varful nostru s-a retras...", a spus Falub.