CFR 2-0 FC Pinzgau! Campioana Romaniei s-a chinuit cu amatorii din Austria! Nicoara, gol si pasa GENIALA de gol! Ramai pentru video:

CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 08 Iulie 2012, 19:50
Data actualizarii: Duminica 08 Iulie 2012, 20:21

►Weekendul viitor e festival de meciuri la PRO TV: sambata, 14 iulie: SuperCupa Romaniei: Dinamo - CFR | Duminica, 15 iulie, Steaua isi prezinta lotul: Steaua - Litex | Meciurile vor fi in direct si pe voyo.ro

CFR Cluj joaca de la ora 19.00 ultimul meci amical in turneul de pregatire din Austria. Sambata viitoare, echipa lui Ioan Andone se va bate cu Dinamo pentru SuperCupa Romaniei, intr-un meci transmis IN DIRECT la PRO TV si pe www.voyo.ro.

CFR, echipa de start (4-4-2): Stancioiu - Lionn, Cadu, Rada, Edimar - Hora, Muresan, Vass, Valente - Ronny, Kapetanos

___________________________

FINAL! CFR se impune greu in fata unei echipe de amatori. Singurul remarcat al partidei este Nicoara, care a inscris primul gol si l-a facut pe al doilea.

Min 86: GOL CFR!!! Faza geniala facuta de Nicoara, care dribleaza si trimite o pasa pe 3 metri, in careul mic. Rui Pedro nu rateaza!

Min 85: Clujenii au pierdut din forta ofensiva in ultimele minute, Nicoara fiind singurul pericol la poarta austriecilor.

Min 75: Nicoara trage din 7 metri putin pe langa poarta. Mingea este atinsa de portar, care deviaza in corner.

Min 66: Nicoara inscrie si el insa golul este anulat pe motiv de offside.

Min 65: Ocazie si pentru austrieci, Felgueiras iese si retine.

Min 60: Deac este eliminat direct de catre arbitru.

Min 56: Pasa GENIALA a lui Bastos, peste toata apararea austriecilor! Deac preia pe piept si inscrie insa se da offside de la margine.

Min 54: Faza buna de atac a clujenilor, finalizata de un sut al lui Deac, din mijlocul careului, in blocaj.

Min 50: Sut bun al lui Deac din interiorul careului, respins cu greu de portarul austriac.

Min 48: GOL CFR! Nicoara inscrie de pe linia portii dupa o centrare din lovitura libera a lui Deac!

Andone face mai multe schimbari la pauza!

PAUZA: CFR joaca incredibil de slab in fata unei echipe din ligile inferioare din Austria. Clujenii nu au legat nicio faza de atac si abia s-au apropiat de poarta austriecilor!

Min 36: Rada trimite inca un sut periculos, dupa ce mingea a fost deviata. Clujenii abia reusesc sa puna in pericol poarta unei echipe infiintata acum 5 ani.

Min 35: Andone schimba portarii. Iese Stancioiu si intra Felgueiras

Min 27: Austriecii trag la poarta prima data in minutul 27. Fara probleme pentru Stancioiu

Min 23: Rada trage putin pe langa poarta din lovitura libera, de la 16 metri! Fundasul clujenilor a tras excelent, insa putin pe langa.

Pauza de hidratare :)

Min 16: Inca o ocazie pentru Kapetanos insa grecul nu reuseste sa finelizeze periculos pentru poarta austriecilor.

Min 10: Kapetanos are o ocazie buna in marginea careului insa trage in blocaj.

Min 2: Prima ocazie apartine clujenilor, insa faza lui Ronny este oprita de austrieci in careul mic.

Min 1: A inceput meciul. Andone a schimbat radical echipa fata de ultimul meci, cand a pierdut cu 3-1 in fata Viktoriei Plovdiv.