Lacatus scoate Steaua din lupta pentru Liga: Vaslui 2-1 Steaua!

FC Vaslui Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 10 Mai 2010, 20:58
Data actualizarii: Luni 10 Mai 2010, 22:04

Vasluienii a reusit sa intoarca rezultatul, dupa ce au fost condusi cu 1-0 si raman cu sanse in lupta pentru titlu

Bogdan Stancu a reusit sa inscrie cu un minut inainte de finalul primei reprize si se parea ca trupa lui Mihai Stoichita va pleca cu toate cele trei puncte din Moldova.

Dupa o repriza secunda foarte buna, vasluienii au reusit sa intoarca rezultatul pe final de meci. Centralul a refuzat un 11 metri moldovenilor, dupa faultul comis de Jelev in propriul careu, in minutul 92.

Kapetanos a primit cartonas galben in debutul jocului si nu va putea evolua in etapa urmatoare.

Vaslui: Kuciak - Milanov, Zubar, Gladstone, Papp - Hugo Luz, Pavlovic, Zmeu, Milisavljevici, Neagu, Budujan

Steaua: Zapata - Golanski, Parpas, Jelev, Petre Marin - Tanase, Ovidiu Petre, Toja, Artiom Karamyan - Kapetanos, Stancu

'90:
Finalul meciului ii gaseste tot pe moldoveni in atac, Gheorghiu suteaza periculos, mingea este deviata in corner
'55:
Golanski intervine salvator din fata lui Razvan Neagu, care putea profita de o centrare excelenta venita de pe partea dreapta
'54:
Gladstone primeste cartonasul galben
'53:
Stancu primeste mingea de la Tanase si porneste un contraatac, insa este oprit prin fault de Gladstone
Vasluiul s-a instalat in jumatatea stelista si pune presiune pe careul lui Zapata
'50:
Hugo Luz se resimte dupa un contact involuntar cu Papp
'48:
Stancu are ocazia de a majora scorul, insa sutul sau din marginea careului trece foarte putin pe langa vinclul portii lui Kuciak
'46:
Vasluiul incepe in forta repriza secunda, Zapata iese gresit pe o centrare insa defensiva Stelei repara gafa si degajeaza balonul
PAUZA

'45: Gool Steaua Bogdan Stancu primeste mingea in careu de la Toja, dribleaza doi fundasi si trimite o scarita peste Kuciak
'43:
Neagu centreaza la prima bara, iese Zapata si respinge, dar este accidentat de Zmeu si are nevoie de ingrijiri
'41:
Zmeu il cauta pe Milisavljevic cu un balon, dar centrarea este prea puternica
'39:
Gladstone incearca o pasa pe culoar pentru Burdujan, insa mingea iese in aut de poarta
'37:
Milisavljevic s-a accidentat si are nevoie de ingrijiri medicale
'34:
Stancu trimite mingea in centrul careului, Toja incearca o preluare pretentioasa, cu calcaiul, si actiunea Stelei se stinge
'30:
Kapetanos primeste mingea la marginea careului, dar comite hent in momentul preluarii
'22:
Burdujan trimite pe jos de la 16 metri, mingea este deviata in corner
'14:
Karamyan executa la coltul lung o lovitura libera de pe partea dreapta, Jelev urmareste, dar nu reuseste sa reia
'8:
Zapata este depasit de o centrare trimisa din corner, insa intervine Karamyan si indeparteaza pericolul