DRAMATIC: CFR castiga de la 0-2, cu un om in minus: Craiova 2-3 CFR!

CFR Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 10 Mai 2010, 18:00
Data actualizarii: Luni 10 Mai 2010, 18:08

CFR Cluj intors incredibil rezultatul de la Severin, dupa ce la pauza Craiova conducea cu 2-0. Clujenii sunt 99 % campioni!

Clujenii au tremurat serios, dupa ce s-au vazut condusi cu doua goluri dupa primele 20 de minute. In minutul 38, Alcantara a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

CFR a revenit insa in a doua repriza prin golurile inscrise de Traore, Bud si Cadu.

CFR Cluj mai are de disputat doua meciuri: cu International Curtea de Arges, acasa, si cu Ceahlaul, la Piatra Neamt.

Craiova: Lung - Dananae, Gaman, Iliev, Balace - Prepelita, Barboianu, Dilevski - M. Costea, Al. Piturca, Dina; Rezerve: Merlier, Barbu, Busu, Craciun, Firtulescu, Gangioveanu, Ologu

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Cadu, Alcantara, Edimar - Muresan - Culio, Dica, Deac - Bud, Traore; Rezerve: Stancioiu, Tony, Piccolo, Dani, Peralta, Y. Kone, De Zerbi

'87:
Traore are ocazia sa inscrie, dar se incurca in minge si nu reuseste finalizarea
'85: GOOL CFR Cluj Bud marcheaza cu un sut de la marginea careului
'84:
+ Alex Piturca se accidenteaza, insa Craiova a efectuat toate schimbarile si astfel oltenii vor evolua in 10 pe finalul meciului
'82: «»
Schimbare la Craiova: Gangioveanu il inlocuieste pe Dilevski
'74:
Deac suteaza din voleu de la 20 de metri, mingea se opreste in blocajul lui Iliev
'70: «»
Schimbare la Craiova: Iese Barboianu, intra Barbu
'66:
Bud paseaza la marginea careului, Deac vine lansat si suteaza puternic, mingea este deviata in corner
'63: GOOL CFR Cluj Traore profita de o neintelegere in careul Craiovei si inscrie cu un sut din 10 metri
'60:
Traore intra in careu, incearca sa suteze din unghi, dar este blocat in ultimul moment
'59:
Nuno Claro centreaza in fata portii pentru Bud, iese Lung si retine
'57:
Culio trimite o torpila de la 25 de metri, mingea il loveste in cap pe Barboianu si jucatorul Craiovei are nevoie de ingrijiri medicale
'55:
Bud suteaza prin surprindere de la marginea careului, Lung este atent si respinge de langa bara
'53:
Prepelita incearca o patrundere pe partea dreapta, dar este deposedat de Gabi Muresan
'48:
Bud suteaza din interiorul careului, peste poarta lui Lung
'46: «»
Schimbare la CFR: Piccolo ii ia locul lui Panin
PAUZA
'43:
Ocazie mare pentru clujeni: Deac paseaza pentru Bud in 6 metri, dar intervine Gaman si il blocheaza
'41:     Culio si Dilevski sunt avertizati
'38:     Alcantara vede al doilea cartonas galben si este eliminat
'30:     Deac si Alcantara vad cartonase galbene.
' 27: Mihai Costea scapa singur pe stanga, incearca un lob, dar Nuno Claro respinge!
'21: GOOL Craiova Mihai Costea inscrie cu o torpila de la 14 metri!!!
'11: Alexandru Piturca vede galben dupa ce si-a scos tricoul la bucuria marcarii golului!
'10: GOOL Craiova Piturca inscrie cu calcaiul din 6 metri, dupa o centrare a lui Prepelita!!!
'6: Cadu reia cu capul dupa o centrare a lui Deac, insa trimite mingea peste poarta.
'1: Start la Severin! CFR ataca, insa Bud faulteaza in atac.