CFR bate cu doua SUPER goluri! CFR Cluj 2-0 Victoria Branesti! Vezi fazele meciului

CFR Cluj Victoria Branesti Superliga
Data publicarii: Luni 02 August 2010, 22:24
Data actualizarii: Luni 02 August 2010, 23:30

AU MARCAT: Gabi Muresan 60', Dani 63'

Meci cu multe evenimente la Cluj, unde CFR a batut-o cu 2-0 pe Victoria Branesti. Gabi Muresan cu un sut bomba de la 20 de metri si Culio cu o deviere cu calcaiul au marcat pentru trupa lui Mandorlini.

Nu toate sunt bune la Cluj dupa prima victorie din acest sezon. Kone s-a accidentat, iar Lacina Traore s-a certat ingrozitor cu Mandorlini pe banca dupa ce a intrat in minutul 30 si a iesit in minutul 80 de pe teren.

CFR Cluj acumuleaza 4 puncte in 2 etape, in timp ce Victoria nu are niciun punct in acest sezon.

Echipele de start:

CFR Cluj: Claro - Panin, Piccolo, Cadu, Leonardo - Muresan - Kivuvu, Culio - Deac, Kone, Bjelanovic

Rezerve: Stancioiu, Alcantara, Tony, Dani, Traore, Dica, Hora

Victoria Branesti: Cernea - Maghici, Sg. Bar, Velicu, Nicola - D. Popa, A. Chirita, Olariu, Nicoara - Simion, B. Oprea

Rezerve: Bordeianu, Zuluf, Novac, C. Prodan, Marincau, Avram, Ispir

Vezi aici fazele meciului:

Final de meci
Min 92+2.
Alcantara trimite cu capul pe poarta din 12 metri, apara Cernea.
Min 90.
Panin trage de la 16 metri peste poarta.
Min 89.
Incident in careul Victoriei. Gabi Muresan isi doboara adversarul inainte de un corner.
Min 81.
Ispir trage de la 30 de metri, Nuno Claro scoate de la vinclu
Min 80.
<<>> Lacina Traore iese, intra Alcantara
Min 77.
Lacina Traore trage de la 16 metri peste poarta.
Min 73.
Ispir trage de la 25 de metri, pe langa poarta.
Min 69.
Deac trece superb de un adversar si trage de la 18 metri pe langa poarta. A incercat sa trimita in vinclu la coltul lung.
Min 68.
Ispir trage de la 29 de metri, apara Nuno Claro.
Min 63.
GOOOL CFR! Dani trage puternic de la 27 de metri, Culio a deviat in gol cu calcaiul.
Min 60. GOOOL CFR! Gabi Muresan prinde un sut superb de la 18 metri la coltul lung.
Min 58. III
Cernea vede cartonasul galben pentru trageri de timp.
Min 57.
Meciul e destul de incalcit. CFR nu reuseste sa marcheze, desi are ocazii clare, Victoria e extrem de periculoasa pe contraatac.
Min 52.
<<>> Intra Dani, iese Kivuvu la CFR.
Min 51.
Simion rateaza poarta din 7 metri, dupa o lovitura de cap.
Min 50.
Oprea trage de la 20 de metri peste poarta.
Min 47. Lacina Traore lufteaza in 6 metri.
Min 46.
Simion trage de la distanta, prinde Nuno Claro.
Min 45. A inceput repriza a doua.
Pauza
Min 45.
Popa suteaza peste poarta din 14 metri. A fost cea mai mare ocazie de gol a Branestiului in prima repriza.
Min 42.
Traore trage de la 20 de metri, Cernea apara.
Min 41.
Kivuvu rateaza din interiorul careului.
Min 39.
Culio ii paseaza lui Traore in careul mic, dar atacantul nu reuseste sa traga pe poarta Victorie Branesti.
Min 37.
<<>> Intra Lacina Traore in locul lui Kone.
Min 36.
Olariu trage de la distanta, peste poarta.
Min 33. Y. Kone pare ca s-a accidentat la genunchi si nu se mai poate ridica. Va fi schimbat. Lacina Traore iese la incalzire.
Min 32.
Culio trage puternic de la peste 30 de metri, Cernea respinge in fata, iar Bjelanovic suteaza slab pe langa de la marginea careului.
Min 30.
Gabi Muresan trage puternic de la 30 de metri, Cernea respinge in corner.
Min 29.
Kone scapa de marcaj si intra in careu prin flancul drept, centreaza in 8 metri, de unde Culio reia cu capul peste poarta.
Min 26.
Cadu reia cu capul din 7 metri, pe langa poarta.
Min 25.
Marincau incearca sa trimita cu capul spre poarta lui Nuno Claro de la 13 metri, arbitrul da fault in atac.
Min 24.
Olariu centreaza perfect in 4 metri, Nuno Claro e obligat sa respinga in corner.
Min 23. Ocazie uriasa a lui Bjelanovic. A primit mingea in 11 metri, a inaintat in careul mic, insa a fost blocat perfect de Cernea.
Min 21.
Y. Kone se joaca in careul Victoriei Branesti, dar paseaza foarte prost, prea in spate, unde nu se afla niciun coleg.
Min 18.
Dorinel Popa incearca un sut de la 30 de metri, mingea ajunge in peluza.
Min 16. <<>>
Velicu iese, intra Marincau la Branesti.
Min 14. Nicoara trage de la 20 de metri pe centrul portii, apara Nuno Claro.
Min 12. Culio centreaza periculos in 6 metri, Kone trece pe langa minge si o deviaza iar Bjelanovic nu mai ajunge la ea si iese in aut de poarta.
Min 9.
Deac ii paseaza perfect in careu lui Gabi Muresan, el trage puternic din 13 metri pe coltul lung, insa mingea se duce pe langa poarta.
Min 8.
Nicio ocazie de gol pana in acest moment.
Min 5.
CFR continua sa joace cu pase in adancime, Bjelanovic scapa de unul singur spre poarta lui Cernea, dar e semnalizat in offside.
Min 4.
Pasa de 40 de metri pentru Y. Kone, fundasul Sg. Bar greseste preluarea, dar portarul Cernea e pe faza si prinde mingea