LIVE BLOG Ultimii Saraci | MARADONA e in Romania si a dat GOL acum cateva minute! :) SUPER SHOW la meciul care termina sezonul

rapid cfr suceava Sportul Studentesc Superliga
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2013, 14:11
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2013, 14:11

SOC! La asta chiar nu te-ai asteptat! :) Da, suntem siguri ca vrem sa facem LIVE BLOG de la meciul asta! Suntem pe stadion pentru Sportul - Rapid CFR Suceava, ultimul-ultimul fotbal care se mai joaca in Romania sezonul asta!

13:00 Am disparut fara sa vreau. S-a terminat curentul. Si meciul, intre timp. 5-2 pentru Rapid CFR, care ramane in liga a doua. Cateva chestii simpatice acum:

1. Imi cer scuze in fata lui Marin Barbu, l-am judecat gresit. In repriza a doua a fost in forma maxima. A vorbit non stop. Pauzele vocale au insemnat strigate catre principalul Tudoreanu: "Bai, Ted, zi-le sa stranga, baaa!"

2. Dobos a venit in minutul 80 la margine sa discute cu antrenorii: "Auziti, sper ca nu faceti o gluma proasta si-l bagati in teren pe ala. Va promit ca ma las de fotbal daca il vad langa mine!".

3. Semeghin, dupa golul de 5-1 al lui Mircea Negru: "Auziti, hai sa mai facem si noi schimbari. Uitati, de exemplu, Mircea e foarte obosit". :)

4. Ferfelica a avut doua lovituri libere din apropierea careului si a dat doua goluri. Sper ca l-a mai vazut azi si altcineva in afara de mine. :)

12:07 In prima repriza, obsesia lui Marin Barbu a fost sa-i transmta lui Florin Plamada sa stea mai sus. L-a trimsi chiar pe Maradona sa-i spuna, ca sa se convinga ca a inteles mesajul. In afara de 'Urca', Magiun mai are doua preferate: "Strange" si "Haide, haide!"

12:05 E 1-4 intre timp. Autogol, ghinion, s-a terminat.

12:03 Poate jucatorilor de la Sportul le-ar fi prins bine sa vada asta inainte sa revina pe teren. Barcelona, video motivational, Pep Guardiola, click :)

11:57 "Curent? Gasiti doar d-asta de aer aici". Am rezolvat problema.

11:53 Copiii de la Sportul cred ca n-au preparator fizic german. Asta sau faptul ca nu si-au mancat cerealele inainte de meci cred ca e cauza caderii totale din ultimul sfert de ora al reprizei.

11:50 1-3. Pauza pe Giulesti. Ma duc sa verific situatia prizelor. Sau sa sun la ENEL?

Sorin: Cel mai prost articol pe care l-am citit. Probabil este scris de cel mai prost jurnalist....
Emi: Sorin, far too kind! Daca se face topul oficial, fa-ti votul sa conteze.

11:48 Barbu e inca prieten cu Balan si Semeghin, baietii pe care ii pocnea 'preventiv' in perioada Foresta. La 1-1, i-a dat o intimidanta fostului stelist: "Baaa, acum sa te vad ca vorbesti, nu in vestiar!"

11:46 Maradona face un fault urat si n-are nimic de protestat la culoarea cartonasului. Galben.

11:43 Daniel Balan si Semeghin pe benzile Rapidului. Dream team sau ce-i asta?

11:41 GOOOOOL Rapid! Semeghiiiiin! S-a terminat calculul pentru Chindia, Rapid va avea emotii pentru programul din B si sezonul viitor. N-o sa fie o drama daca o sa dispar odata cu bateria de la laptop! :)

11:39 GOOOOOOL Rapid!!!! Stiti cum e sa bati GREOI un penalty? Trebuia sa-l vedeti pe asta atunci. Maradona Chiriac, mijlocasul dreapta al Sucevei,

11:35 Marin Barbu si-a luat un prieten cu el la meci, sa fie pe post de MM. Omul cu burtica e fixat pe arbtru, Barbu are timp de strategie.

11:31 Mares e viitorul la Sportul. Pacat ca a obosit grav inca de prin minutul 25. In rest, e chiar bun pustiul. Managerul Andronache il antreneaza din intonatie, baza e pe stanga.

11:28 Meciul e viu, am utiat sa va spun ca m-am mutat in spatele idolului Marin Barbu ca sa nu scap nimic din ce spune. Daca tot n-am curent, sa ai priza nu mai e nicio smecherie.

11:24 Magicianul Ferfelicaaaaa o da ca Neymar, 1-1! Imposibil de scos in toate diviziile B din lume. :)

11:21 Rosuuuuuuuu Zavoi. Portarul Rapidului a facut hent in afara careului! Suceava ramane in 10, lovitura libera de la marginea careului. E aproape fatala asta, n-ai cum sa n-o simti. Bate Ferfelea! Are o privire de zici ca-i Siman in poarta adversa.

11:17 Magiun intervine pentru prima oara tactic.:) Striga la Ted (antrenorul Rapidului): "Spune-i lui Florin sa stea cu omul, sa nu se mai retraga". Se refera la capitanul Plamada. Iar 'omul' e Zeus Ferfelea. :)

11:16 Savoneeee, gol Savoneeee! Suceava are 1-0 dupa un corner ca la FIFA al Rapidului. Si Sportul s-a aparat ca la FIFA, nivel Semi-Pro.

11:11 E chill-out session la masa presei in dimineata asta. Pacat ca nu au si curent, asta ar fi fost bonusul suprem. A, si pacat ca nu sunt foi de meci. Pustii astia de la Sportul sunt mai greu de recunoscut decat bulinele de al Football Manager.

11:04 Sa va povestesc ce s-a intamplat in ora de absenta. Drumul pana la stadion: 15 minute. Incearcarea sa si intri in el: 30 de minute ("Accesul se face pe la poarta cealalta. A, ba nu, pe la poarta asta" - dupa ce am ajuns pe undeva pe la peluza, impreuna cu alti 3 ultrasi neidentificati). Nimeni nu si-a inchipuit ca un om cu laptop-ul in spate nu are chef de spart geamuri de plexiglas si de audieri pentru vandalism la politie. Sunt un imprevizibil.

11:00 Incepe distractiaaaa! Emanuel de la Suceava is in!

10:00 Se face brigada, plecam spre meciul care decide anul. Simtiti tensiunea!? Tramvaiul 11 trebuie sa fie ARHIPLIN! :O

09:55 Cum Youtube-ul nu e deloc plin de promo-uri de la meciurile Sportului sau ale Sucevei, ii bagam pe baieti in atmosfera cu ASTA! (Click, da? :) ). Speram sa aiba pe telefon abonamente balena sau girafa sau ceva de genul asta ca sa fie si un pic de net inclus. Asa ceva NU se rateaza! :)

09:50 Asta pare sa fie genul de meci la care mergi cu pixul la tine. Si cu un carnetel. Presimt ca o sa aflu echipele de la vreun oficial media friendly. O mai fi curent pentru imprimanta in Giulesti? Corectez. O mai fi imprimante in Giulesti?

09:45 N-aveti cum sa uitati meciul asta, n-aveti cum! :) Marin Barbu se intoarce in Bucuresti sa bantuie Giulestiul. E consilier la Suceava, la ani multi dupa ce a lasat-o pe Dinamo sa aiba 4-0 in fata lui doar ca sa-i arate cum se revine si CASTIGA in Stefan cel Mare in 30 de minute. Stilul Chuck Norris. #MarinBarbuFACTS. Daca mai aveti vreunul, PLEASE SHARE! :)

'Nebunie in Regie' suna a nume de film cu Jackie Chan, asa ca Vasile Siman a facut un upgrade pentru 2012-2013. Sportul s-a plimbat prin Bucuresti, jucatorii si-au dat seama ca sunt neplatiti cu anii, iar patronul a angajat antrenor cu ziua pentru ca echipa sa mai existe. Sportul a luat 27 de goluri in ultimele 5 meciuri si are invitati de la Suceava in partida care o termina cu fotbalul pe 2012-2013 in Romania.

Poate nu va dati seama in momentul asta, dar, credeti-ne, va fi meci dramatic in Giulesti. Suceava retrogradeaza daca nu bate. Chindia Targoviste se uita putin peste ea, cat pentru doua puncte, si poate veni pe Rapid sa infiinteze noua ultraserie a Sportului.

Prea multa statistica pentru meciul asta. Trebuie doar sa mai stiti ca delegat din partea Sport.ro (apreciati exprimarea 'Fotbal, minut cu minut' style, da?) este Emanuel de la Suceava ( :)) Citeste AICI mai multe despre el). Stie ca muriti sa aflati ce-o sa se intample (mhmm), asa ca nu va roaga decat sa nu-l lasati singur. Primim si dedicatii, mesaje pentru familie, tot, orice! :)