Levy trebuie sa schimbe 5 jucatori daca vrea sa spele RUSINEA cu Gaz Metan! Ce jucatori dispar din schema cu Schalke!

Steaua Europa League Schalke 04 Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2011, 11:27
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2011, 11:36

Stelistii au fost umiliti de Gaz Metan cu 3-0 dupa un joc penibil iar Ronny Levy trebuie sa remedieze situatia pana la partida cu joi cu Schalke din Europa League.

Nu mai putin de cinci modificari trebuie sa faca israelianul in echipa de start, dupa ce formula folosita de el la Medias s-a dovedit a fi falimentara. Din primul 11 trebuie sa dispara Martinovic, care e fundas central de meserie, Rusescu - atacant, Brandan - fundas stanga si cuplul Mihai Costea-Tatu - extreme.

Cu Schalke pot aparea Emeghara, Prepelita si Florin Costea in echipa de start a Stelei, in timp ce Brandan ar putea fi reprofilat pe postul de fundas stanga.

Bourceanu crede ca Steaua poate sa scoata un rezultat mare cu nemtii daca va repeta jocul din prima repriza a meciului cu Gaz Metan. :)

"Am avut o prima repriza excelenta, adversarii nu au trecut jumatatea terenului. Al doilea gol a fost precedat de un hent al lor. Ne-am pierdut capul si apoi nu am jucat nimic. Prima repriza a fost cea mai buna din ultimele meciuri. Eu zic ca, daca jucam asa, nu ne sta nimeni in cale. Dupa aspectul jocului nu meritam sa pierdem. E un rezultat rusinos, foarte rusinos. Trebuie sa trecem repede peste aceste insuccese si sa mergem mai departe, pentru ca urmeaza meciul cu Schalke. Pana joi trebuie sa facem in asa fel incat sa spalam rusinea. Cu siguranta va fi mai greu in fata lui Huntelaar si Marica", a declarat Bourceanu.