Jucătorul remarcat de Ilie Dumitrescu după Farul Constanța - UTA Arad 2-2

Ilie Dumitrescu Enes Sali Farul Constanta Superliga
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2023, 22:28
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2023, 22:36

Farul Constanţa a terminat la egalitate cu UTA Arad, 2-2, la Ovidiu, într-un meci restant din etapa 5-a a Superligii de fotbal.

UTA Arad a condus de două ori, prin golurile marcate de Claudiu Micovschi (7) şi de Andrej Fabry (27), ambele din pase ale lui Reagy Ofosu. Micovschi, jucător împrumutat de la Rapid, a marcat primul său gol în Superligă.

Farul Constanța a egalat prima oară prin Rivaldinho (24), din centrarea lui Constantin Grameni, iar a doua oară prin Andrei Artean (50), după un corner executat de Constantin Budescu.

Formația antrenată de Gică Hagi e neînvinsă de cinci etape, în care a înregistrat trei victorii şi două egaluri. UTA Arad a înregistrat al cincilea egal consecutiv (trei cu scorul de 2-2).

Remarca lui Ilie Dumitrescu după Farul - UTA Arad 2-2

Fostul internațional a remarcat plusul adus de introducerea lui Enes Sali pe teren, jucător despre care a spus că este într-o formă bună și ar merita mai multe minute.

"A intrat bine Enes Sali câteva minute, dar foarte puțin a fost utilizat. E un jucător cu personalitate. A fost foarte aproape să marcheze după ce a scos doi adversari din joc. E un copil bun. Și sezonul trecut, spre final, a jucat foarte bine", a declarat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.