Qaka a bifat 33 de meciuri și trei assist-uri în acest sezon, iar echipa sa a câștigat titlul cu două etape înainte de final, într-un sezon tensionat, marcat de proteste din partea cluburilor albaneze față de Federația Macedoneană.
Qaka a câștigat campionatul din Macedonia
Ajuns la 30 ani, Qaka s-a transferat la FCSB pentru 400.000 de euro în anul 2018, după un sezon solid la Poli Iași. Mutarea, susținută de patronul Gigi Becali și de soția jucătorului, s-a dovedit însă un eșec: Qaka a jucat doar 7 meciuri și a fost cedat înapoi la Iași după două luni. A urmat un transfer la Universitatea Craiova, unde nu a convins, și mai multe aventuri în străinătate.
Astăzi, Qaka este o piesă de bază la Shkëndija, cu care a câștigat titlul național și acum patru sezoane, și se bucură de al trei titlu din carieră, după cel de junior cu Vålerenga. Qaka este și fost internațional albanez cu 4 selecții.
- În 2018 Qaka semna un contract pe 5 ani cu FCSB, cu o clauză de reziliere de 20 de milioane de euro.