EXCLUSIV Jucătorul de la FCSB scos vinovat pentru faza care a decis titlul în Liga 1: ”Îl iau de tricou, frumos, îl pun jos și iau roșu”

Superliga
Data publicarii: Miercuri 18 Mai 2022, 15:04
Data actualizarii: Miercuri 18 Mai 2022, 15:07

FCSB s-a încurcat în etapa trecută cu FC Voluntari, scor 2-2, și a pierdut din nou titlul în fața celor de la CFR Cluj. Un jucător este scos ”vinovat” pentru faza care a decis campionatul în acest sezon.

Pe finalul partidei, Cristi Costin a egalat pentru ilfoveni pe Arena Națională, după un gol marcat dintr-o poziție de ofsaid, spre disperarea oficialilor vicecampioanei.

Marcel Pușcaș, oficialul de la FCU Craiova, spune că Andrei Miron trebuia să-și asume un cartonaș roșu la faza egalării.

Andrei Miron, scos ”vinovat” pentru faza care a decis titlul în Liga 1

Astfel, FCSB putea obține cele trei puncte, chiar dacă ar fi terminat meciul în zece oameni și nu s-ar fi bazat pe fundaș în ultima etapă cu CFR Cluj.

„Și dacă a fost gol din ofsaid, un ofsaid mic, păi în minutul 88 îl iau de tricou, frumos, îl pun jos, iau roșu, asumat și mai sunt 3-4 minute de joc! Îl iau de umeri și-l pun jos. O dăm după pe arbitraj, pe ofsaid?

Fă fault de joc, asumat, mai sunt 3-4 minute de joc și ai câștigat meciul în inferioritate numerică. Dacă ești fotbalist! Dacă nu, atunci lasă-l în pace, că e ofsaid, fă cu mâna la arbitru până ajunge mingea în poartă”, a spus Marcel Pușcaș, în direct la Ora Exactă în Sport.