Jucătorii de la FCSB, făcuți praf la pauza derby-ului cu Rapid: "Cineva să-l anunțe pe Becali! O pereche hazlie de fundași"

Rapid Dinu Gheorghe FCSB Gigi Becali Malcom Edjouma Superliga
Data publicarii: Duminica 24 Iulie 2022, 22:46
Data actualizarii: Duminica 24 Iulie 2022, 23:23

FCSB a făcut o primă repriză slabă contra Rapidului, în Giulești, la capătul căreia gazdele conduceau cu 2-0.

Rapid a deschis scorul în minutul 19, când Bouhenna a degajat greșit și i-a permis lui Ioniță să centreze perfect pentru Dugandzic, care a reluat nestingherit cu capul de lângă Dawa, fără șansă pentru Târnovanu.

Jucătorii de la FCSB, criticați la pauza meciului cu Rapid

În minutul 40, gazdele și-au majorat avantajul. Săpunaru a rămas nemarcat în careu și a înscris cu un șut în forță, de la aproximativ 10 metri de poarta lui Târnovanu.

La pauza meciului, Dinu Gheorghe, fostul președinte de la Rapid, a avut un discurs dur la adresa mai multor jucători de la FCSB, printre care Edjouma, Bouhenna și Dawa.

"Cineva să-l anunțe (n.r - pe Gigi Becali) că Edjouma n-avea ce să caute la Steaua (n.r - FCSB).

FCSB are mari probleme în zona apărătorilor centrali. Mi se pare o pereche hazlie de apărători centrali, în special Bouhenna. El n-a jucat niciun minut la FCSB și îl aduci să joace titular pe Giulești, după ce echipa vine după două eșecuri. Asemenea responsabilitate e greu de dus. El n-are ritm de joc. La primul gol, el a pierdut mingea. Dawa și Târnovanu sunt coautori la acel gol.

La golul doi, a stat mingea în aer 15 secunde și el e depășit, iar Săpunaru era complet liber. Vă spun, hazlie această pereche de fundași centrali. Ovidiu Popescu, modest! Radunovic, la fel, nu l-a ajutat pe Tănase, a pierdut dueluri cu Sefer. Scor corect la pauză, după cum s-a jucat. Modești cei de la FCSB, foarte modești. Ianis Stoica e încă foarte crud, a avut o ocazie fantastică. Dacă ai pretenții că ești de mare viitor, egalează!", a spus Dinu Gheorghe, la Prosport Live.