Jorge Costa, SALVAT de pauza! Cum a reusit sa schimbe total jocul slab din prima repriza si sa fie laudat de Iuliu Muresan:

Jorge Costa CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 26 August 2011, 23:19
Data actualizarii: Vineri 26 August 2011, 23:20

CFR Cluj 6-1 Sportul / CFR a inceput prost meciul cu Sportul insa l-a terminat facand spectacol! La final, Jorge Costa a fost laudat de presedintele echipei!

"Azi stiam ca e un meci foarte important pentru noi, e foarte bine ca am castigat. Vreau insa sa tinem ritmul, sa nu mai revenim la clipele prin care am trecut la ultimele doua jocuri. Speram sa gestionam foarte bine aceasta pauza. Nu am inceput jocul asa cum am vrut, am luat gol, unii jucatori au intrat cu frica. Am schimbat ceva la pauza si am avut apoi alta mentalitate. De Zerbi a stat mult timp fara sa joace, trebuie sa avem rabdare cu el pana va reusi sa joace 90 de minute. Acum poate undeva la 60 de minute. Dar e din ce in ce mai bine. Sunt foarte fericit ca a intrat foarte bine, toti stim ca e un fotbalist incantator" a spus antrenorul CFR-ului, Jorge Costa, la finalul meciului.

"Am jucat slab in prima parte, iar primirea golului ne-a ingrijorat foarte mult. Golul lui Sougou si schimbarile de la pauza ne-au ajutat sa ne revenim si sa invingem la un scor categoric. Important este ca echipa a aratat forta in atac si ne ajuta sa ne pregatim in liniste pentru urmatoarele meciuri"