Ionel Dănciulescu trage o concluzie dură după Dinamo - Voluntari 1-1

Dinamo - Voluntari Ionel Danciulescu Superliga Superliga Ionel Dănciulescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 10:16
Data actualizarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 10:15

Dinamo a remizat cu Voluntari în etapa #7 a play-out-ului Superligii României, scor 1-1.

”Câinii” au primit vizita ilfovenilor pe ”Arcul de Triumf” vineri seară, iar la capătul celor 90 de minute, echipa pregătită de Zeljko Kopic a obținut un singur punct.

Ionel Dănciulescu, fost atacant la Dinamo, a analizat remiza clubului din ”Groapă” și a evidențiat că i-a fost greu să mai privească actul secund, având în vedere ”greșelile tactice” comise de elevii lui Zeljko Kopic.

• De asemenea, ”Danciu” a remarcat și faptul că ”centralul” Radu Petrescu nu a luat cele mai inspirate decizii în timpul confruntării

”A fost un semi-eșec și o evoluție dezamăgitoare. Au dat golul de 1-0, dar Voluntari părea o echipă care trebuia numărată. Au primit gol la faza imediat următoare. Mi-a fost greu să privesc a doua repriză. Au fost multe greșeli tactice. Dinamo a obținut un punct, dacă stai să te gândești, pentru că Florea a avut o ocazie mare.

Radu Petrescu nu a avut o seară bună. Eu cred că au fost două lovituri de la 11 metri care nu s-a dat. La faza posibilului penalty pentru Dinamo, Radu Petrescu s-a dus la camera VAR și nu a dat. Trebuie să spunem și faptul că Voluntari a avut un penalty care nu a fost dat la Nemec”, a spus Ionel Dănciulescu, potrivit DigiSport.

Dinamo rămâne pe loc retrogradabil, 15, cu 21 de puncte, în timp ce FC Voluntari se află, după partida de pe ”Arc”, pe poziția 12, cu 23 de puncte.