Ioan Ovidiu Sabău, dezamăgit după remiza cu UTA Arad: ”E mai bine să nu zic prea multe!”

U Cluj Ioan Ovidiu Sabau UTA Arad Superliga Sabău
Data publicarii: Sambata 30 Martie 2024, 21:27
Data actualizarii: Sambata 30 Martie 2024, 21:27

Partida U Cluj - UTA Arad s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în a doua etapă din play-out.

Ioan Ovidiu Sabău s-a arătat dezamăgit după remiza cu UTA Arad, având în vedere că elevii săi nu au pus în pericol prea mult poarta adverse, însă a recunoscut, totuși, că este un punct foarte important în lupta pentru câștigarea play-out-ului.

Ioan Ovidiu Sabău, dezamăgit după remiza cu UTA Arad

Totodată, Ioan Ovidiu Sabău a anunțat și principalul obiectiv al echipei sale, să joace finala Cupei României. În sferturi, ”Șepcile Roșii” se vor duela cu Hermannstadt, echipă pe care o va întâlni și în a treia etapă a play-out-ului.

Nu vreau să zic prea multe, e mai bine să nu zic prea multe în momentul de față. E un punct muncit și meritat, mai multe nu vreau să zic. Destul de bine organizați. Așa am și pregătit, să fim mult mai atenți la faza defensivă, la meciul pierdut cu 3-1 ne-au surprins cu o posesie prelungită.

A trebuit să găsim la acest joc un echilibru. O primă repriză destul de bună, a doua repriză, anumite momente de joc bune. Trebuia să facem mai multe pentru a obține un rezultat mai bun. Mergem înainte.

Ioan Ovidiu Sabău, decis să joace finala Cupei României

Ne dorim să jucăm finala (n.r. în Cupa României), asta ne-am propus, pentru noi e o competiție importantă. O partidă pe care o consider importantă (n.r. cea cu Hermannstadt) și o tratez ca atare, nu se pune problema să joc cu a doua echipă”, a spus Ioan Ovidiu Sabău la finalul meciului.