A doua victorie pentru Dinamo in amicale: 3-2 cu Domzale! Rivaldinho a dat golul decisiv

Data publicarii: Duminica 02 Iulie 2017, 21:00
Data actualizarii: Luni 03 Iulie 2017, 21:57

Urmatorul meci al lui Dinamo e miercuri, cu Anji.

Scor final: 3-2, a doua victorie pentru Dinamo in amicale.

Dinamo va juca ultimul meci de pregatire miercuri, pe 5 iulie, cu Anji.

3-2: Rivaldinho inscrie dupa o faza impresionanta reusita de Costache pe partea dreapta.

Schimbarile lui Contra la pauza: au iesit Nistor si Filip, au intrat Salomao si Oliva.

2-2 scorul la pauza

2-2: Slovenii egaleaza in urma unui corner. La fel ca Dinamo, Domzale a marcat de doua ori intr-un interval de 4 minute. (min 37)

2-1: Domzale revine, Zuzek inscrie cu un sut din afara careului (min 33)

2-0: Nemec inscrie cu capul din centrarea lui Romera (min 20)

1-0: Hanca a deschis scorul dupa o pasa excelenta primita de la Steliano Filip. (min 17)

Echipa trimisa de Contra in teren: Branescu – Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Busuladzic, Mahlangu – Hanca, Rivaldinho, Nistor – Nemec.

Rezerve: Mutiu – Katsikas, M. Oliva, Dudea, Bumba, I. Gheorghe, L. Gheorghe, R. Grigore, Costache, Salomao, Serban.

Echipa lui Cosmin Contra nu a avut rezultate stralucite pana acum, dar spera sa incheie perioada de pregatire la un nivel mai ridicat. "Cainii" vin dupa trei infrangeri si o victorie in fata unei divizionare de liga a doua din Slovenia.