VIDEO EXCLUSIV "Înseamnă că ești în plus pe teren". Gigi Becali a pus la zid unul dintre jucătorii săi preferați

Data publicarii: Luni 07 Februarie 2022, 14:05
Data actualizarii: Luni 07 Februarie 2022, 13:56

FCSB și FCU Craiova au remizat pe Arena Națională, scor 2-2.

FCU Craiova a condus-o de două ori pe FCSB, dar nu a reușit să plece cu toate cele trei puncte de pe Arena Națională. Ianis Stoica a obținut penalty-ul din care vicecampioana a reușit să obțină un punct și să rămână, astfel, la opt puncte de liderul CFR Cluj.

Claudiu Keșeru, introdus pe parcursul reprizei secunde, a transformat lovitura de pedeapsă în prelungirile partidei și a închis tabela la 2-2.

Gigi Becali, nemulțumit de evoluția lui Șut

În cadrul unei intervenții telefonice la emisiunea "Ora Exactă în Sport", Gigi Becali a vorbit despre meciul cu FCU Craiova, analizând și evoluția anumitor jucători de la FCSB.

Patronul vicecampioanei României s-a declarat nemulțumit de prestația lui Șut, cel care până acum l-a lăudat pentru evoluțiile sale.

"Eu o să văd echipa asta cu Edjouma. Nu avem maturitate fotbalistică, e posibil ca el să o rezolve. Șut, probabil că de la COVID, a plutit. Nu mai verticalizează, se ascunde de joc. Era extraordinar, nu mai primește mingea, se ascunde de joc. Când faci asta, înseamnă că ești în plus pe teren.", a declarat Gigi Becali la PRO X