Inca un SOC pentru Budescu la Steaua! Dica l-a scos DIN NOU la pauza si apoi a inceput NEBUNIA!

Steaua Constantin Budescu Nicolae Dica Superliga
Data publicarii: Luni 16 Aprilie 2018, 21:51
Data actualizarii: Luni 16 Aprilie 2018, 22:02

Dupa o prima repriza deloc stralucita pentru Steaua, echipa lui Dica s-a dezlantuit in repriza secunda cu Astra.

Pentru a doua etapa consecutiva, Constantin Budescu a fost schimba la pauza de Nicolae Dica. La fel ca la partida cu CSU Craiova, Dica a ales sa-l scoata pe Budescu, de data asta fiind ales Teixeira in locul sau. N-a fost singura schimbare a lui Dica - el l-a introdus si pe Ovidiu Popescu in locul lui Filip.

"M-a surprins decizia antrenorului. Sunt un pic frustrat, ma simt folosit. Sunt jucator cu experienta, nu merit sa fiu schimbat la pauza. Probabil vom avea o discutie, in care sa lamurim lucrurile. Si-au facut treaba cu mine, dupa care m-au scos la pauza, nu am inteles de ce. Nu este normal" spunea Budescu dupa partida cu CSU Craiova.

Repriza a doua a inceput extraordinar pentru Steaua! Mai intai Man a dus scorul la 2-0 dupa o pasa de exceptie a lui Pintilii, apoi Florin Tanase a ratat singur cu portar. La faza imediat urmatoare, Pintilii a prins un sut extraordinar si a dus scorul la 3-0 dupa doar 6 minute de la reluarea jocului!