Imagini senzationale cu Mihaita Nesu la Utrecht! Clipul impresionant facut de olandezi si declaratia lui Nesu
![Imagini senzationale cu Mihaita Nesu la Utrecht! Clipul impresionant facut de olandezi si declaratia lui Nesu mihai nesu FC Utrecht](https://res.sport.ro/assets/sport/2016/03/17/image_galleries/617181/imagini-senzationale-cu-mihaita-nesu-la-utrecht-clipul-impresionant-facut-de-olandezi-si-declaratia-lui_size6.png)
Mihaita Nesu e un erou pentru Utrecht. Jucatorului accidentat grav acum 5 ani i-a fost dedicat un material impresionant la televiziunea olandeza.
Fanii, fostii colegi si conducerea clubului vorbesc despre Nesu. Clipul prezinta cateva dintre momentele pentru care stadionul s-a ridicat in picioare sa aplaude pentru Mihaita si ofera declaratia prin care Nesu descrie in cateva secunde cosmarul prin care trece dupa accidentul din mai 2011: "Merge atat de incet uneori, incat sunt dezamagit ca muncesc atat de mult si ma gasesc in acelasi punct!"
Mihai Nesu, 33 de ani, e inca in scaunul cu rotile dupa ce s-a lovit la un duel in timpul unui antrenament al lui Utrecht, pe 10 mai 2011. Nesu a ramas aproape de fotbal si dupa accident. A lucrat ca analist video la U Cluj alaturi de prietenul George Ogararu.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News