Zlatan Ibrahimovic AC Milan AC Torino Juventus Torino Superliga Ibrahimovic a pus umarul la victoria lui Milan in Cupa Italiei! Zlatan a marcat si rossonerii se pregatesc de un duel de CINCI STELE in semifinalele competitiei
Data publicarii: Miercuri 29 Ianuarie 2020, 09:19
Data actualizarii: Miercuri 29 Ianuarie 2020, 09:26

AC Milan s-a impus cu 4-2 in fata lui Torino in sferturile Cupei Italiei.

Din articol

Zlatan Ibrahimovic a inceput partida de pe San Siro din postura de rezerva si a fost aruncat in lupta in minutul 65. Partida a intrat in prelungiri, dupa ce in primele 90 de minute scorul intre cele doua echipa a fost 2-2.

Calhanoglu si Ibrahimovic au fost cei care au adus victoria rossonerilor. Turcul a marcat in minutul 106 cu un sut plasat de la marginea careului, iar doua minute mai tarziu, Ibrahimovic a marcat ultimul gol al partidei cu un sut din interiorul careului.

A fost a doua reusita a suedezului de la revenirea la AC Milan.

In semifinale, AC Milan o va intalni pe Juventus.