I-au urzicat: Poli Iasi 2 - 3 Unirea Urziceni

Data publicarii: Vineri 04 Aprilie 2008, 18:09
Data actualizarii: Vineri 04 Aprilie 2008, 18:09
URZICENIUL URCA PE LOCUL 3 IN CLSAMENT

Urziceniul lui Meme Stoica si Dan Petrescu a reusit sa ingenuncheze Iasul lui Popa, la capatul unui meci nebun.  Imprumutat de la Poli Timisoara la Iasi, Andrei Cristea a deschis scorul in minutul 5 dupa o lovitura libera executata perfect de la circa 25 de metri. Dubla lui Bogdan Mara si golul lui Onofras, au intors meciul in favoarea Urziceniului, iar totul parea terminat. In minutul 83, Gustavo Paruolo avea sa inscrie cu capul pentru 3-2, aprinzand sperantele lui Popa pentru un egal. Pe final, iesenii au atacat haotic, insa Stelea a fost pe faza si scorul a ramas neschimbat. O victorie mare pentru Urziceni, care urca pe locul trei in clasament, la 7 puncte de Steaua.

Gol Poli Iasi: Min 5: Andrei Cristea deschide scorul dupa o executie de exceptie

Gol Unirea Urziceni: Min 8: Bogdan Mara aduce egalitatea, dupa un sut din intoarcere, in interiorul careului

Gol Unirea Urziceni: Min 15: Onofras inscrie dupa o eroare in lant a apararii lui Poli Iasi

Gol Unirea Urziceni: Min 59: Mara reuseste dubla si inscrie pentru 3-1

Gol Poli Iasi: Min 83: Gustavo Paruolo arunca in aer meciul si inscrie pentru 3-2, dupa o lovitura de cap din interiorul careului