Gaz Metan - Voluntari 4-0! Ardelenii au facut spectacol in repriza a doua si sunt din nou lideri in play-out

Play Out Dinamo Liga 1 Superliga
Live Blog
LIGA 1

Data publicarii: Joi 23 Mai 2019, 21:57
Data actualizarii: Joi 23 Mai 2019, 22:26

Comentam impreuna toate meciurile din etapa a 12-a din play-out pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

19:42 23 May

GAZ METAN - VOLUNTARI 4-0

Min 90+2 GOL Gaz Metan! Ely Fernandes marcheaza pe final! Gazdele au marcat de trei ori in repriza a doua!
Min 86 GOL Gaz Metan! Ardelenii fac spectacol: Olaru marcheaza si el!
Min 68 GOL Gaz Metan! Rondon marcheaza din penalty!
Min 32 GOL Gaz Metan! Caiado deschide scorul printr-o executie spectaculoasa

Echipele de start:

Gaz Metan: Plesca - Busu, Andre Micael, Larie, Cretu - Luis Aurelio, Fofana - Ivanov, Caiado, Olaru - Rondon

Rezerve: Ricardo Batista, Pleasca, Ely Fernandes. Diallo, Mailat, Yazalde, Chamed

Voluntari: Mitrev - Vlad, Armas, Balaur, Hodorogea - Rauta, Capatina - Popadiuc, Gheorghe, Deac - Tudorie
Rezerve: Balan, Pircalabu, Belahmeur, Lazar, Russo, Ricardinho, Vatca

17:45 21 May

HERMANNSTADT - BOTOSANI 0-2

Min 90+3 GOL Botosani! Golofca da lovitura de gratie in ultimele secunde ale meciului!
Min 85 GOL Botosani! Super executie a lui Roman: sut direct in vinclul coltului scurt!
Min 81
Oaida primeste doua cartonase galbene in trei minute! Oaida intrase pe teren in minutul 74!

Hermannstadt: Cabuz - Tatar, Stoica, Dandea, Matel - Dumitriu, Dalbea - Serediuc, Tsoumou, Jazvic - Blanaru
Rezerve: Niga, Acsinte, Antonov, Petrescu, Offenbacher, Lendric, Nita

FC Botosani: Fraisl - Holzmann, Burca, Pitian, Patache - Tarsa, Rodriguez - Golofca, Ongenda, Fabbrini - Roman
Rezerve: Pap, Oaida, Bus, Soiledis, Chindris, Karaboue, Papa

17:01 21 May