Hagi: "O sa trag linie, iar unii jucatori o sa fie sub linie"

Data publicarii: Joi 19 Iulie 2007, 19:04
Data actualizarii: Joi 19 Iulie 2007, 19:04
NORII AU ACOPERIT STEAUA!

Hagi s-a enervat la culme, dupa egalul, 1-1 cu Willem Tilburg, echipa care a terminat pe locul 15 in Olanda. Ultimul amical al Stelei a fost la fel ca celelalte 3 jucate in Olanda - s-a terminat la egalitate.
Fara, Radoi, Banel si Goian, spectatori de lux, Steaua a fost condusa la pauza, cu un gol care l-a scos din sarite pe Hagi - apararea a gresit, iar Vatca a fost spectator in fata lui Woau si Mierlo,  doua nume care au starnit amuzamentul pe banca Stelei.

Tinuti pe bara la inceput, Neaga si Dica au fost trimisi pana la urma sa salveze Steaua. Neaga a creat golul marcat de Nesu cu 10 minute inainte de final.
Totusi, rezervele nu l-au multumit deloc pe Hagi, care ameninta cu o revolutie in Ghencea.

"Fiecare a avut examenul lui, sansa lui, vom trage o linie. Eu cred ca o sa fie cativa jucatori si sub linie. Unii sunt in urma, imi pare rau, dar toti trebuie sa fie suta la suta"

Golanski i-a dat si el emotii lui Hagi, s-a accidentat si a cerut schimbarea. Polonezul nu va lipsi, insa, de la meciul de prezentare al Stelei, cu Charleroi, care va fi la PRO TV, vineri de la 20.30.