Hagi, mulțumit de victoria la limită cu CS Mioveni: "Nu mă interează dacă iau un gol-două, important e să dăm mai multe"

Gheorghe Hagi Farul Constanta Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Septembrie 2021, 18:39
Data actualizarii: Duminica 26 Septembrie 2021, 18:45

Farul Constanța s-a impus în etapa a zecea din Liga 1, pe teren propriu, cu CS Mioveni, scor 2-1.

Victoria obținută de echipa lui Gheorghe Hagi a venit în minutul 93 datorită golului de Andrei Ciobanu, iar tehnicianul a declarat că este mulțumit de faptul că formația sa a reușit să obțină cele trei puncte.

"Prima repriză a fost fantastică pentru noi, cu multe ocazii, a fost și căldură mare, dar trebuia să terminăm meciul în prima repriză. A doua repriză nu am mai jucat așa bine și am dat posibilitatea adversarului să vină în careu și să aibă ocazii.

Sunt trei puncte norocoase, dar câteodată așa e fotbalul, e inspirație care vine de undeva. Pe mine nu mă interează dacă iau un gol-două, important e să dăm mai multe. Chiar dacă și defensiva ne interesează, important e să dăm", a declarat Gheorghe Hagi la finalul partidei.