Gica Hagi Farul Constanta Horatiu Fesnic Superliga Gică Hagi, eliminat de Horațiu Feșnic după Farul - Hermannstadt
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 22:55
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 23:12

Farul Constanța și FC Hermannstadt au încheiat la egalitate, scor 1-1, în runda a 16-a din Liga 1. La finalul meciului, Gică Hagi a fost eliminat.

Farul a deschis scorul în minutul 27, prin Andrei Artean, însă FC Hermannstadt a restabilit egalitatea în minutul 90+1 grație reușitei lui Baba Alhassan, iar sibienii au ajuns la 15 meciuri consecutive fără eșec în toate competițiile.

Hagi, eliminat și suspendat! Ce s-a întâmplat imediat după Farul - Hermannstadt

Imediat după ultimul fluier, Gică Hagi a intrat pe teren și s-a dus la centralul Horațiu Feșnic pentru a-i reproșa anumite decizii din teren. Managerul tehnic al Farului a văzut cartonașul roșu din partea arbitrului.

• Gică Hagi, eliminat de Horațiu Feșnic după Farul - Hermannstadt

"Fault!" s-a putut citi pe buzele lui Hagi, însă nu este clar la ce fază s-a referit "Regele". După ce a fost sancționat, Hagi a mers după Horațiu Feșnic continuând să ceară explicații.

În urma acestei eliminări, Gică Hagi va fi suspendat, astfel că va sta în tribună cel puțin la meciul din următoarea etapă cu FC Voluntari, din deplasare.

Farul Constanța a ajuns la 6 meciuri consecutive fără victorie în toate competițiile, iar campioana României ocupă doar locul 7 în Liga 1, cu 22 de puncte în 16 etape.