Goluri putine in Supercupa? 4 reusite in ultimele 4 meciuri Steaua - Otelul! Care echipa are avantaj si cand a fost ultima victorie la scor:

Steaua Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2011, 15:22
Data actualizarii: Duminica 17 Iulie 2011, 16:10

Ultimul Steaua - Otelul a avut loc acum 3 luni si s-a incheiat cu victoria bucurestenilor, Maicon reusind singurul gol al meciului in minutul 25.
In tur, Otelul fusese cea care a obtinut victoria cu 1-0, Sarghi marcand in minutul 19.

In sezonul 2009-2010, Steaua a reusit o dubla victorie la limita cu Galati. In tur, pe stadionul actualei campioane, Surdu a marcat in minutul 58. In Ghencea, Bogdan Stancu a avut singura reusita in minutul 10.

Ultima victorie la scor intre cele doua echipe a venit pe 1 Mai 2009, cand Steaua a invins cu 5-0 in Ghencea, Kapetanos, Goian, Toja, Dayro Moreno si Bogdan Stancu marcand pentru ros-albastri.

Interesant este ca ultimul meci in care ambele echipe au reusit sa marcheze a fost pe 31 Octombrie 2008, cand Steaua a invins in Ghencea cu 3-1. De atunci au avut loc 7 meciuri in care numai una dintre echipe a reusit sa marcheze.