CFR pierde doua puncte URIASE! Sportul 1-1 CFR! Studentii au jucat 30 de minute in 10 oameni si au egalat in prelungiri

Sportul Studentesc CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Miercuri 21 Martie 2012, 17:22
Data actualizarii: Miercuri 21 Martie 2012, 17:32

COMENTEAZA AICI TOATE FAZELE DE LA SPORTUL - CFR! AI LIVE TEXT MINUT CU MINUT!

Sportul mai reuseste o surpriza uriasa in Liga I, dupa victoria din Stefan cel Mare cu Dinamo. Oamenii lui Isaila au jucat 70 de minute in 10 oameni, dar au reusit sa egaleze in prelungiri. Kapetanos a deschis scorul si a ajuns la al patrulea gol din acest retur. Lungu a egalat cu un sut nebun iar clujenii pierd doua puncte imense in lupta pentru titlu. Daca bate la cinci goluri diferenta pe Otelul, Dinamo revine pe primul loc.

Echipele de start:

Sportul: Lungu - Farmache, Cioranu, Lung, Ghinga - Lazar, Novac, Lungu, Ferfelea - Nistor, Dobre

CFR Cluj: Beto - Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora - Sougou, Muresan, Celestino - Ronny, Kapetanos, Rui Pedro

Arbitri: Sebastian Coltescu (central), Aurel Onita si Sebastian Stoianof

LIVE TEXT:
Min 1: Incepe meciul cu CFR in atac.
Min 4: Primul atac al Sportului, Nistor suteaza din pozitie buna direct in aut!
Min 8: Kapetanos scapa singur spre poarta adversa, dar se fluiera offside spre disperarea grecului.
Min 10: Sougou trage periculos de la marginea careului, Lungu retine cu probleme din fata lui Kapetanos.
Min 12: Gabi Muresan trimite o torpila de la distanta direct in picioarele lui Nuno Diogo!
Min 16: Camora il faulteaza pe Lazar la limita careului si se da lovitura libera pentru Sportul. Bate Ferfelea, mingea e recentrata de Lungu cu capul pana la Ghinga, iar acesta reia cu capul putin pe langa poarta! Cea mai mare ocazie de pana acum!
Min 29: Celestino urca in atac si suteaza de la 20 de metri, direct in bratele lui Lungu.
Min 31: Dobre incearca un lob peste Beto, dar trimite mult pe langa poarta.
Min 34: Nuno Diogo reia cu capul pe langa poarta lui Lungu.
Min 36: Celestino centreaza in careu, Rui Pedro retrimite in fata portii la Kapetanos, dar grecul faulteaza in atac.
Min 45: Ferfelea suteaza de la 20 de metri putin pe langa poarta.
PAUZA. E egal pentru Dinamo in Regie!

Min 46: Sougou centreaza in fata portii, Kapetanos ajunge prea tarziu la minge.
Min 47: Asediu la poarta Sportului. Gabi Muresan reia gresit din voleu, mingea ajunge in fata portii la Piccolo, care faulteaza portarul in saritura.
La meci asista si selectionerul Victor Piturca, alaturi de Victor Becali si Ioan Andone.
Min 51: O noua lovitura libera de la marginea careului, dupa un fault al lui Panin la Nistor.
Min 52: Bate Ferfelea, putin pe langa poarta lui Beto!
Min 54: Daniel Lung in faulteaza pe Kapetanos si primeste al doilea cartonas galben! Sportul joaca in 10 oameni!!!
Min 60: CFR ataca in valuri! Rui Pedro incearca un sut de la marginea careului, dar nimereste un fundas advers!
Min 70: OCAZIE INCREDIBILA Sportul! Dobre scapa singur cu Beto, incearca sa il dribleze, dar intarzie cu sutul iar mingea este deviata in corner.
Min 74: Bastos reia pe spate de la 11 metri, putin peste poarta!
Min 77: GOL CFR! Kapetanos e lovit de minge in 6 metri si inscrie! E al patrulea gol in patru etape!
Min 82: Kapetanos reia cu capul din 6 metri, Lungu scoate peste bara! Corner, Gabi Muresan reia de data asta peste poarta.
Min 85: Camora suteaza de la marginea careului, portarul Lungu respinge in corner.
Min 86: SENZATIE! Bastos trimite in bara direct din corner!
Min 90: GOL SPORTUL! Lungu inscrie cu un sut de la marginea careului! Mingea a fost putin deviata de Dobre!
Min 90+3: Asediu la poarta Sportului! Ocazii Bastos si Liviu Ganea, dar portarul retine!
FINAL! Egal nebun in Regie! CFR pierde doua puncte uriase in lupta pentru titlu!