VIDEO Gigi Becali, gest superb pentru Ionuț Panțîru! Jucătorul de la FCSB a dezvăluit totul

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 01 Iulie 2023, 19:35
Data actualizarii: Sambata 01 Iulie 2023, 19:36

Ionuț Panțîru (27 ani) a bifat primele sale minute pe terenul de joc după o pauză de peste doi ani și două luni.

Accidentat grav în aprilie 2021, când a jucat ultimul meci, Ionuț Panțîru a trecut prin momente de coșmar până a ajuns în forma de a fi apt de joc, iar în anumite momente s-a spus că s-ar putea retrage din fotbal. În acest timp, fundașul a suferit nu mai puțin de trei operații, însă a reușit să revină pe teren.

Panțîru a jucat primele sale minute în amicalul pierdut de FCSB cu Anderlecht, scor 2-5. Fotbalistul a fost trimis în teren în startul reprizei secunde și tot atunci a preluat și banderola de căpitan de la Darius Olaru. Deși nu a jucat până la final, reprizele fiind de 60 de minute, fundașul a bifat mai mult de jumătate de oră în teren.

Ionuț Panțîru, sprijinit de Gigi Becali și FCSB în perioada accidentării

Ionuț Panțîru a vorbit la finalul meciului amical și a dezvăluit că i-a fost incredibil de greu să facă față perioadei prin care a trecut. Cu toate astea, jucătorul s-a arătat extrem de recunoscător față de Gigi Becali și oficialii de la FCSB, care l-au sprijinit în recuperare și i-au acoperit cheltuielile în totalitate.

„Nu există cuvinte prin care pot să descriu perioada asta, a fost incredibil de greu, mai ales psihic. Tot timpul am avut încredere în mine, ăsta e caracterul meu, nu m-am dat niciodată bătut și nici nu o să mă dau, indiferent de cât de greu îmi va fi în viață.

Soția, familia m-au susținut, Mister Pinti, toți, echipa, tot staff-ul, inclusiv nea Gigi, căruia îi mulțumesc pentru tot, nu am dus lipsă de nimic în toată această perioadă, absolut orice operație mi-a fost plătită, orice control mi-a fost decontat, chiar le mulțumesc tuturor din toată inima”, a declarat Ionuț Panțîru după amicalul cu Anderlecht.