VIDEO Gigi Becali anunță hegemonia FCSB-ului: ”Nu ne mai atinge nimeni! Să ne aduceți echipe să jucăm”

Gigi Becali FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 31 Iulie 2023, 12:11
Data actualizarii: Luni 31 Iulie 2023, 12:16

FCSB a învins-o pe Oțelul Galați cu 2-0 și a ajuns la trei victorii din tot atâtea partide în Superligă.

Echipa lui Elias Charalambous este lider în Superligă după primele trei etape și singura cu maximum de puncte. CFR Cluj, Farul și Universitatea Craiova s-au încurcat în această etapă.

Jocul prestat de echipa lui Gigi Becali îi dă speranțe omului de afaceri la primul titlu după nouă ani. Patronul vicecampioanei este convins că, în acest sezon, FCSB va defila în Superligă.

Gigi Becali: ”Nu mai poate să ne atingă nimeni”

„Îmi era teamă că nu le putem marca gol. Ei gol nu pot să dea. După ce am marcat, n-am mai avut nicio emoție. Normal că mi-au plăcut. Este jocul pe care l-am visat eu. Să vedem acum, să nu-i laud prea mult. Să nu o pierzi driblând, dar dacă o dai la adversar se întâmplă...

Anul ăsta, gata! Nu mai poate să ne atingă nimeni. Vreți să vă spun ceva? Anul ăsta să ne aduceți echipe să jucăm că nu mai avem cu cine să jucăm! Ei își pot reveni, dar nu sunt de talia noastră. Avem prea mare valoare! CFR e mai puternică decât anul trecut, jucători mai valoroși. Dar noi suntem mult mai buni”, a spus Gigi Becali.

Oțelul Galați - FCSB 0-2. Vicecampioana, a treia victorie consecutivă

Chiar dacă Oțelul a avut două bare, iar Vlad Chiricheș a fost aproape de un autogol în prima parte a meciului, roș-albaștrii au câștigat trei puncte importante la Galați, pe un stadion arhiplin.

Octavian Popescu a deschis scorul în minutul 40, după ce Andrei Cordea i-a pasat la aproximatitv 25 de metri, iar winger-ul FCSB-ului a șutat fără să stea pe gânduri și a reușit, astfel, să marcheze o bijuterie.

În repriza secundă, Andrea Compagno l-a învins pe Relu Stoian cu un șut din apropierea careului, după ce vârful italian a rămas unu contra unu, în urma unui contraatac fulger al roș-albaștrilor.