Gică Popescu, mesaj categoric pentru FCSB și CFR Cluj: „Suntem dispuși să discutăm cu oricine”

Gica Popescu CFR Cluj Farul Constanta FCSB Superliga Superliga Gică Popescu
Data publicarii: Miercuri 24 Mai 2023, 23:15
Data actualizarii: Miercuri 24 Mai 2023, 23:14

Farul Constanța a câștigat campionatul României, după ce a învins-o pe FCSB, scor 3-2.

Gruparea „roș-albastră” a condus la Ovidiu cu 2-0, însă echipa de la malul mării a întors-o spectaculos pe FCSB și a marcat de trei ori reușind, astfel, să cucerească trofeul mult râvnit.

Gică Popescu, președintele Farului Constanța, a vorbit despre perioada de transferuri din vară și a remarcat faptul că trupa de la malul mării e dispusă să negocieze cu orice club din Superligă pentru jucătorii săi.

„Orice club are ușa deschisă (n.r. pentru transferuri). FCSB, CFR și oricine vine și pune pe masă o ofertă care ne convine și jucătorul acceptă să meargă acolo. Suntem dispuși să discutăm cu oricine”, a spus Gică Popescu, potrivit DigiSport.

Farul Constanța - FCSB 3-2

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!