Înaintea meciului de astăzi din play-out, Oțelul Galați - Farul Constanța (LIVE TEXT AICI), Gheorghe Hagi a ținut să laude doi tineri fotbaliști împrumutați de clubul său chiar la adversari.
Este vorba despre mijlocașul ofensiv/extrema Răzvan Tănasă (22 de ani) și despre fundașul dreapta David Maftei (20 de ani - foto), ambii internaționali de tineret.
”Jucători care au jucat în Divizia A, au făcut-o bine, au avut constanță, un randament destul de bun, bravo lor că sunt dintre jucătorii care au confirmat.
Nu contează, noi asta facem, iar vin să vă spun că producem jucători și vindem? Ca să putem să avem un buget cât de cât.
Să ne dorim mult, să ne batem cu cei buni, clar trebuie să vindem jucători, altfel nu putem. Ca și club, producem foarte mult, din punctul meu de vedere, cred că suntem la nivelul top 4 în România la produs bani”, a explicat Gică Hagi.
De Răzvan Tănasă deja s-a interesat Dinamo zilele trecute în vederea unui transfer.
Răzvan Tănasă în sezonul 2024-2025
37 de meciuri în Superligă și Cupa României
6 goluri marcate (4 dintre ele în play-out)
David Maftei în sezonul 2024-2025
23 de meciuri în Superligă și Cupa României
1 pasă decisivă