FOTO Gestul lui Elias Charalambous după golul marcat de Ovidiu Popescu, cu care FCSB a trecut în avantaj cu Sepsi OSK

Elias Charalambous FCSB - Sepsi OSK Ovidiu Popescu play-off Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 08 Mai 2023, 22:41
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2023, 22:47

FCSB a jucat cu Sepsi OSK, pe teren propriu, în etapa a șaptea din play-off-ul Superligii.

Partida a avut o importanță aparte, ținând cont de faptul că Farul Constanța a câștigat cu Rapid și s-a distanțat la șase puncte de vicecampioana României.

Pentru a rămâne în cursa pentru titlu, FCSB avea nevoie de victorie. La pauză, scorul a fost 1-0 pentru gazde, după reușita lui David Miculescu. Tudorie o a egalat în minutul 68.

Gestul lui Elias Charalambous la golul lui Ovidiu Popescu

FCSB a revenit în avantaj în minutul 74, în urma unui șut cu latul de la marginea carelului al mijlocașului, iar avantajul a fost mărit cinci minute mai târziu de Andrei Cordea, care a marcat din pasa lui Florinel Coman.

Imediat după reușita lui Octavian Popescu, Elias Charalambous a fost surprins de camerele de filmat în timp ce își făcea cruce.