FOTO Gestul lui Elias Charalambous după golul marcat de Ovidiu Popescu, cu care FCSB a trecut în avantaj cu Sepsi OSK
![Gestul lui Elias Charalambous după golul marcat de Ovidiu Popescu, cu care FCSB a trecut în avantaj cu Sepsi OSK Elias Charalambous FCSB - Sepsi OSK Ovidiu Popescu play-off Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/05/08/image_galleries/780560/gestul-lui-elias-charalambous-dupa-golul-marcat-de-ovidiu-popescu-cu-care-fcsb-a-trecut-in-avantaj-cu_7_size6.png)
FCSB a jucat cu Sepsi OSK, pe teren propriu, în etapa a șaptea din play-off-ul Superligii.
Partida a avut o importanță aparte, ținând cont de faptul că Farul Constanța a câștigat cu Rapid și s-a distanțat la șase puncte de vicecampioana României.
Pentru a rămâne în cursa pentru titlu, FCSB avea nevoie de victorie. La pauză, scorul a fost 1-0 pentru gazde, după reușita lui David Miculescu. Tudorie o a egalat în minutul 68.
Gestul lui Elias Charalambous la golul lui Ovidiu Popescu
FCSB a revenit în avantaj în minutul 74, în urma unui șut cu latul de la marginea carelului al mijlocașului, iar avantajul a fost mărit cinci minute mai târziu de Andrei Cordea, care a marcat din pasa lui Florinel Coman.
Imediat după reușita lui Octavian Popescu, Elias Charalambous a fost surprins de camerele de filmat în timp ce își făcea cruce.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News