Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după finalul meciulul FCSB - Farul + declarațiile tehnicianului

Elias Charalambous Farul Constanta FCSB Superliga Elias Charalambous
Data publicarii: Marti 06 Februarie 2024, 07:51
Data actualizarii: Marti 06 Februarie 2024, 07:57

FCSB a terminat la egalitate cu Farul Constanţa, scor 1-1, în ultimul meci din etapa a 24-a a Superligii de fotbal.

Liderul din campionat a ratat șansa de a păstra diferența de 11 puncte față de urmăritoarele, CFR Cluj și Rapid, din cauza golului încasat în minutele de prelungiri.

Vizibil deranjat de situație, Elias Charalambous a plecat direct la vestiare după fluierul final, fără a-l mai saluta pe Gică Hagi.

Totuși, până să înceapă meciul, antrenorul de la FCSB s-a îndreptat către banca oaspeților și a pus într-o strângere de mână și o îmbrățișare puternică tot respectul pe care îl poartă lui Gheorghe Hagi, fostul mare decar al României.

Ce a spus Elias Charalambous după FCSB - Farul Constanța 1-1

"Obiectivul nostru a fost să câștigăm meciul. Acesta este fotbalul, am vorbit cu jucătorii și le-am spus că trebuie să continuăm. Să încercăm să vedem situația, pentru că detaliile fac diferența în fotbal.

Cred că un al doilea gol ar fi închis meciul de astăzi, dar așa a fost să fie. Consider că puteam să închidem partida.

Florinel a început de pe bancă în seara asta, a lipsit și de la ultimele antrenamente pentru că a fost răcit. A intrat de pe bancă și s-a văzut asta, are calitate.

(n.r. despre penalty-ul Farului) Respect decizia arbitrilor. Dacă și cei din VAR au văzut același lucru, atunci eu nu mai pot să spun nimic", a spus Elias Chalarambous.