Gaz Metan 3-0 CS Otopeni (Markovici '49, Bud '51, '70)

CS Otopeni Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 17:01
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 17:03

Echipa Gaz Metan Medias a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formatia CS Otopeni, intr-un meci contand pentru etapa a XXVI-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Markovici '19 si Bud '51, '70.

In minutul 49, Markovici a marcat cu o lovitura de cap din careul mic dupa o recentrare de la Grillo.

Bud a majorat scorul in minutul 51, cu un sut la coltul scurt.

Tot Bud a marcat din nou in minutul 70, cu un sut de la aproximativ 25 de metri.
Gaz Metan Medias: 82. Vatca - 19. Lazar, 2. Grillo (16. Radu Zaharia '62), 15. Hoban, 25. Markovici - 21. Todea, 7. Kubala (17. Dudita '46), 26. Eric (14. Sabou '73), 22. Parvulescu - 9. Boaru, 99. Bud. Antrenor: Cristian Pustai

CS Otopeni: 23. Cr. Munteanu - 24. Dumitrescu, 6. Panait, 55. P. Diogo, 20. Vitinha - 18. Lazici (23. Pana '80), 14. V. Negru (25. Yontcha '58), 8. Parvu, 11. Constantin (10. Fl. Manea '72)- 19. L. Ganea, 16. Caramarin. Antrenor: Liviu Ciobotariu
Cartonase galbene: Todea '24 / Dumitrescu

Arbitri: Ionica Serea (centru) - Iulian Radu, Dorin Mudura (asistenti) - Mihai Prodan (rezerva)
Observator: Victor Ciocan, Nicolae Grigorescu