Florin Pîrvu, nemulțumit după remiza cu Hermannstadt

Petrolul Ploiesti florin pirvu Hermannstadt Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Februarie 2024, 21:51
Data actualizarii: Duminica 11 Februarie 2024, 22:01

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate cu Petrolul Ploieşti, scor 0-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Într-un meci tern, singurul lucru demn de remarcat a fost întreruperea jocului între minutele 85 şi 90 pentru acordarea de îngrijiri medicale unui spectator căruia i s-a făcut rău. Acesta a fost transportat cu targa la ambulanţă.

Petrolul are două egaluri şi un eşec în ultimele trei etape, iar sibienii o victorie şi două egaluri. În urma acestui rezultat, Hermnnstadt se află pe locul șase (34 puncte), iar Petrolul Ploiești pe poziția a noua (32 puncte).

Reacția lui Florin Pîrvu după Hermannstadt - Petrolul Ploiești 0-0

"Am venit cu gândul de a câștiga cele trei puncte. Situațiile mai mari au fost de partea noastră în prima repriză. Repriza a doua a fost echilibrată, fără mari ocazii. Un 0-0, în care ambele echipe au încercat să joace. Nici cei de la Hermannstadt nu își doreau egalul, noi nici atât. E un punct câștigat, trebuie să ne concentrăm la meciul următor.

E clar că ne dorim, nu mai e vorba doar de ofensivă. Am creat ocazii, nu suntem o echipă care să stea doar defensiv. Am reușit să avem situații clare de gol. Nu suntem mulțumiți, dar e un punct obținut. Trebuie să legăm cu o victorie.

Mai sunt meciuri de jucat, sunt puncte în joc, se joacă până la ultima etapă. Contra CFR, am avut situații clare. Sunt jocuri unde am jucat spectaculos. Ne dorim să câștigăm punctele. Dacă jocul nu e atât de bun și obținem puncte, lucrurile sunt în regulă", a spus Florin Pîrvu la finalul jocului.