VIDEO EXCLUSIV Florentin Pandele, primar în Voluntari, despre lovitura dată FCSB: ”Aș fi făcut eu asta să-mi pun toți steliștii pe cap?”

Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 11:14
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 12:15

Edilul care conduce clubul ilfovean, care este finul lui Gigi Becali, a comentat meciul cu ”cântec” FC Voluntari - FCSB 2-2 din finalul sezonului precedent.

Într-o intervenție la emisiunea ”Ora exactă în sport” de la PRO ARENA, Florentin Pandele, primarul orașului Voluntari și cel care conduce clubul de fotbal din localitate, a făcut un comentariu asupra partidei FC Voluntari - FCSB 2-2 din finalul sezonului precedent, rezultat de care a beneficiat la acel moment CFR Cluj, devenită campioană.

”Rana se cicatrizează vis-a-vis de acel 2-2. Încă o dată încerc să reamintesc ce am spus în urmă cu ceva timp.

Eu sunt primar la al șaselea mandat într-un oraș cu peste 100.000 de locuitori. Dacă facem un sondaj, sunt mulți steliști în Voluntari.

Florentin Pandele: ”Dacă aflam de vreun aranjament, zburau din club!”

Credeți că eu, avându-l naș pe patronul FCSB-ului, aș fi acceptat să se facă un asemenea aranjament și să-mi pun pe cap toți steliștii din orașul Voluntari? Și titlul să plece la CFR?

Nu este adevărat. Aveți cuvântul meu de onoare că, dacă aș afla un asemenea aranjament, în secunda următoare ar zbura din club (n.r. - cei vinovați), pentru că Fotbal Club Voluntari este un SA, așa cum este CFR sau FCSB”, a explicat Florentin Pandele.

FC Voluntari - FCSB 2-2 în play-off-ul precedent, cu gol al gazdelor în minutul 88

La sfârșitul sezonului precedent, FC Voluntari nu a cedat pe teren propriu în fața FCSB-ului în play-off, scor 2-2.

Andrei Cordea a deschis atunci scorul ('44), Adam Nemec a egalat repede pentru gazde ('45+2), FCSB a preluat conducerea după golul lui Florin Tănase ('71), iar Voluntari a egalat prin Cristian Costin ('88) cu două minute înainte de finalul partidei.