Final NEBUN de campionat! Steaua si Dinamo se pot apropia la 3 puncte de lider: Petrolul 1-1 CFR Cluj!

Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Aprilie 2012, 22:24
Data actualizarii: Vineri 13 Aprilie 2012, 22:40

Liderul CFR Cluj nu a reusit sa plece decat cu un punct de la Ploiesti, la capatul unui meci dominat de Petrolul. Clujenii au jucat cu un om in minus mai mult de o repriza.

PETROLUL (4-5-1): Hamutovski - B. Straut, Melinte, Linares, Fl. Maxim - Mustivar, Osiako - Oprita, Boudjemaa, Hamza - Zerka
Rezerve: Valincius, Bikana, Ben Djemia, Fl. Dumitru, V. Barbulescu, M. Tudor, Dina

Cfr Cluj (4-5-1): Beto - Lionn, Cadu, G. Muresan, Camora - B. Sare - Sougou, Godemeche, Bastos, Nicoara - Ronny Rezerve: Stancioiu, Panin, Nuno Diogo, Rui Pedro, Vranjes, Hora, L. Ganea

Brigada de arbitri: Ad. Cojocaru - A. Onita, S. Gheorghe

FAZELE MECIULUI:

FINAL

'90+3: Liviu Ganea rateaza o ocazie uriasa - singur, din 10 metri, trimite din voleu peste poarta lui Hamutovski

'90+1: ... Galben pentru Straut

'81: ... Mustivar intra tare la Muresan si se alege cu un cartonas galben

'73: «» Florentin Dumitru ii ia locul lui Osiako

'71: «» Iese Bastos, intra Vranjes

'69: GOL CFR Cluj! Ronny primeste de la Sougou la limita ofsaidului si il executa pe Hamutovski cu un sut plasat!

'61: «» Iese Godemeche, intra Liviu Ganea

'60: Mustivar reia din 5 metri o centrare venita de pe partea stanga, mingea loveste bara portii lui Beto

'54: ... Nicoara vede galbenul

Iuli: Se relanseaza campionatul daca ia bataie CFR in seara asta. Sunt sanse mari daca bat Dinamo si Steaua. Eu acolo zic ca se decide titlul, intre Steaua si Dinamo

PAUZA | Petrolul 1 CFR Cluj 0 | O prima repriza dominata de ploiesteni, care au sanse mari sa reuseasca surpriza acestei etape. CFR a ramas in 10, dupa eliminarea lui Camora, la faza din care a iesit si penalty-ul pentru Petrolul. La pauza, Andone a vrut sa se duca la Oprita sa ii ceara socoteala pentru faza din minutul 38, dar a fost oprit de stewarzi. Walter este in tribune la meci.

'44: Muresan respinge de pe linia portii sutul lui Boudjemaa

'38: GOOL Petrolul! Hamza transforma lovitura de la 11 metri

'36: ... Camora il loveste cu piciorul in cap pe Oprita, la un duel in careul clujenilor. Al doilea galben pentru Camora si penalty pentru Petrolul

'31: ... Osiako este avertizat

'30: Cea mai mare ocazie a meciului - fundasul Alvaro Silva Linares zguduie transversala cu o lovitura de cap din 10 metri.

'28: ... Camora primeste si el galbenul.

'26: ... Muresan vede galbenul pentru o intrare "criminala". Va lipsi etapa viitoare, cu Chiajna.

'14: Nicoara preia excelent si scapa spre poarta lui Hamutovski. Jucatorul CFR-ului este presat din spate si suteaza de la marginea careului, mingea trece pe langa bara.

'9: Prima mare ocazie de gol. Hamza trimite foarte periculos cu capul din 8 metri, mingea trece putin peste transversala.

'1: A inceput partida de la Ploiesti. Stadionul este plin, partida se joaca cu casa inchisa

Luci: Stoichita are impresia ca Steaua face maine show la Galati. Mai bine se uita in curtea lui, decat la altii, ca il asteapta 3 derby-uri... daca scoate 7 puncte se mai poate vb de titlu, altfel pa...

Steaua, Dinamo si Rapid pot profita din plin de un eventual esec al clujenilor. Mihai Stoichita a anuntat ca se va echipa special pentru acest meci: "Ne vom uita diseara la partida dintre Petrolul si CFR, vom fi fanii Petrolului. Eu ma voi imbraca in galben-albastru."