Final incredibil la Dinamo - Astra! Gol 'fantoma' pentru Astra, penalty usor acordat in minutul 93! Cum au fost fazele FOTO

Dinamo Astra Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2016, 22:43
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2016, 22:45

Imperiul contraataca! Manchester City - Barcelona, marti, 1 noiembrie, 21:45, in direct la PRO TV!

Dinamo 2-2 Astra / Desi a evoluat aproape toata repriza a 2-a in 10 oameni si a fost condusa cu 2-0, Astra a reusit sa obtina un punct. Insa cele 2 goluri marcate de campioana au fost controversate.

Mai intai, in minutul 82, Sapunaru a trimis din lovitura libera aproape de vinclul portii lui Dinamo si mingea a cazut foarte aproape de linia portii si apoi a iesit din poarta. Tusierul l-a atentionat pe arbitrul Cristi Balaj ca mingea ar fi depasit linia si centralul a validat reusita. Reluarile nu reusesc sa arate clar ca mingea a trecut linia cu toata circumferinta ei.

Apoi, in minutul 90+3, Kortzorg a ramas singur cu portarul, a incercat sa trimita spre poarta lui Penedo insa portarul lui Dinamo a respins - Kortzorg a intrat in Penedo si a cazut iar Balaj a acordat usor penalty, lucru spus chiar de jucatorul Astrei, Teixeira, dupa meci!

Sursa foto: Dolce Sport