FILMUL unui masacru ANUNTAT! Astea sunt fazele care au OMORAT STEAUA la Tg. Mures! Greselile grave ale lui Kovacs

Laurentiu Reghecampf Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 27 Octombrie 2014, 16:16
Data actualizarii: Luni 27 Octombrie 2014, 16:22

Istvan Kovacs i-a enervat rau pe campioni. Steaua a pierdut toate schimbarile in numai 7 minute, dupa ce Keseru, Latovlevici si Rusescu au iesit accidentati.

Vinovat pentru duritatea extrema a meciului: Istvan Kovacs, cred jucatorii si antrenorul Galca.

Steaua il acuza pe Kovacs ca nu i-a eliminat pe Gabi Muresan si pe Sepsi, ca l-a dat afara gratuit pe Parvulescu si ca a vazut invers un fault clar in careu al lui Stancioiu asupra lui Cristi Tanase. In loc sa primeasca lovitura de la 11 metri, capitanul Stelei a luat galben pentru simulare!

Greselile uriase ale lui Kovacs la ASA 1-0 Steaua:

min 28: I-a dat doar galben lui Gabi Muresan, care l-a lovit cu cotul in fata pe Rusescu. Atacantul Stelei, invinetit pe loc, n-a mai putut continua. Verdictul medicilor confirma gravitatea erorii lui Kovacs. Rusescu are fractura si va lipsi de pe teren cel putin 3 saptamani!

min 59: L-a penalizat cu galben pentru simulare pe Tanase, faultat clar de Stancioiu in careul lui ASA. Steaua ar fi trebuit sa primeasca penalty, iar portarul de la Tg. Mures putea lua si el rosu.

min 77: Nu i-a dat al doilea galben lui Sepsi, care l-a atacat din spate pe Sanmartean. Sepsi atacase periculos si in minutul 26, cand a luat primul cartonas. Exista pareri care sustin ca putea fi eliminat chiar din prima repriza.

min 87: Parvulescu l-a faultat din spate pe Bumba si a vazut rosu direct. Pe reluarile TV se vede clar ca Breeveld era pe traiectoria fazei si ar fi putut interveni. Astfel, Parvulescu nu era in pozitie de ultima aparator, deci nu ar fi trebuit sa ia decat un galben.

Bilantul Stelei dupa masacrul de la Tg. Mures:

• Latovlevici si Keseru, incerti pentru derby-ul cu Dinamo
  • Rusescu, out 3 saptamani
  • Parvulescu, indisponibil pentru urmatoarele doua partide oficiale pentru rosu direct

"Va spun eu,  acest arbitru nuv a mai fi niciodata delegat la meciurile Stelei!'
Laurentiu Reghecampf dupa Astra 1-1 Steaua in decembrie 2013, cand stelistii l-au acuzat pe Kovacs ca a i-a dezavantajat clar