FC National Rapid Superliga
Data publicarii: Miercuri 23 Mai 2007, 16:59
Data actualizarii: Miercuri 23 Mai 2007, 16:59
LOCUL PATRU A LUAT PATRU! NATIONALUL SI-A LUAT... LA REVEDERE!

Deja retrogradata in Liga II, FC National a facut instructie cu Rapidul in ultima etapa a campionatului, reusind un scor incredibil, 4-0 in fata giulestenilor.
Savu('34), Iancu ('43), Dragan ('75) si Ilin ('86) i-au umilit pe elevii lui Razvan Lucescu, chiar inainte de marea finala a Cupei Romaniei, pe care Rapid o va disputa sambata la Timisoara.

La conferinta de presa de ieri, rapidistii declarasera ca meciul cu FC National va fi doar unul "de pregatire" pentru meciul din Cupa.
Astfel, Rapidul a incheiat campionatul pe locul patru, cu 59 de puncte, in timp ce FC National a urcat la 24 de puncte, insa va juca anul viitor in Liga II.

Gol FC National! Minutul 86. Dupa o lovitura libera respinsa de apararea rapidista, Alin Ilin suteaza puternic din 11 metri si-l lasa din nou fara reactie pe Minca.
Gol FC National! Minutul 75. Minca respinge o centrare pana in picioarele lui Dragan, care impinge mingea in plasa.
Gol FC National! Minutul 43. Roberto Iancu trange din afara careului si ii distanteaza pe bancari la doua goluri.
Gol FC National! Minutul 34. Savu trage plasat, din unghi, la coltul lung si il lasa fara reactie pe portarul Minca.

Forumulele celor doue echipe:

FC National: Cristian Munteanu , Daniel Ghindeanu, Corneliu Papura, Liviu Rusu, Altamir Martins, Radek Oprsal, Alin Ilin, Roberto Iancu, Williams Binaware, Csaba Borbely, Ionut Savu

Rapid: Mihai Minca, Marius Pistol, Petroiu, Ionut Stancu, Ionut Rada, Cristian Sapunaru, Costin Lazar, Romeo Stancu, Ionel Ganea, Laurentiu Raduta, Iannis Zicu,