FC Hermannstadt - ”U” Cluj 1-1 | Daniel Popa aduce un punct pentru oaspeți în prelungiri

FC Hermannstadt - ”U” Cluj Etapa 3 Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 16:26
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 16:32

Meciul dintre Hermannstadt și Universitatea Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

FC Hermannstadt - ”U” Cluj 1-1

Min. 90+10: FINAL de meci la Sibiu! ”Studenții” reușesc să obțină dramatic un punct la Sibiu, grație reușitei lui Daniel Popa din prelungirile partidei.

Min. 90+7: GOOOOL U Cluj! Daniel Popa restabilește egalitatea la Sibiu în ultimul minut al partidei, cu o execuție superbă din pasa lui Dan Nistor.

• Ioan Ovidiu Sabău, antrenor Universitatea Cluj / Foto: Sport Pictures

Min. 63 Vali Gheorghe sare deasupra defensivei adverse și îl întinde serios pe Căbuz, care boxează spectaculos.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

PAUZĂ!

Min. 34 Roguljic își pregătește execuția și zguduie bara laterală. Ocazie imensă pentru ardeleni.

Min. 31 GOOOL FC Hermannstadt! Gazdele speculează o eroare în defensiva adversă, iar Ianis Stoica reușește în cele din urmă să introducă mingea în poartă. Sibienii conduc pe propria arenă.

Min. 15 Atmosferă superbă în tribune. Fanii ambelor echipe cântă și scandează și produc un vacarm infernal pe stadionul municipal din Sibiu.

Min. 1 Start de meci.

Meciul începe la ora 14:30

Echipele de start

• FC Hermannstadt: Căbuz - Opruț, Bejan, Găman, Butean - Balaure, Murgia, Mino Sota, Ianis Stoica - Gabriel Iancu, Fonseca

Rezerve: Muțiu, Ionuț Pop, Medina, Ionuț Stoica, Antoche, N'Goma, Petru Iancu, Bucuroiu, Neguț, Daniel Paraschiv, Alexandru Oroian, Jipa

Antrenor: Marius Măldărășanu

• ”U” Cluj: Gertmonas - Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu - Simion, Bic, Silaghi, Roger - Nistor, Roguljic

Rezerve: Gorcea, Chinteș, Pițian, Mitrea, Doukoure, Fossati, Valentin Gheorghe, Tescan, Mihai Ilie, Anselmo, Daniel Popa

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

știre inițială

Cele două echipe își dau întâlnire duminică după-amiază, de la ora 14:30, pe Stadionul Municipal din Sibiu. Confruntarea dintre FC Hermannstadt și ”U” Cluj contează pentru a treia etapă din play-out-ul Superligii României.

La ”centru” va fi Marcel Bîrsan, alături de asistenții Radu Adrian Ghinguleac și Imre-Laszlo Bucsi. În camera VAR va sta Marian Barbu împreună cu asistentul Stelian Slabu, iar arbitrul de rezervă al meciului va fi Iuliana Demetrescu.

FC Hermannstadt - ”U” Cluj, LIVE TEXT de la ora 14:30 | Ardelenii ochesc fruntea play-out-ului

În clasament, ”U” Cluj ocupă locul opt cu 25 de puncte și se află la două lungimi în spatele liderului play-out-ului UTA Arad. ”Șepcile roșii” au înregistrat până acum o victorie (3-0 vs. FC Botoșani) și o remiză (0-0 vs. UTA Arad) în play-out.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt se situează pe locul 10 cu 23 de puncte, după ce în prima etapă a câștigat împotriva celor de la Dinamo cu 3-0, iar în cea de-a doua a pierdut cu FC Voluntari, scor 0-1.