FC Botoșani - FCU Craiova 0-0 | Oltenii, penalty ratat și gol anulat

Data publicarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 19:26
Data actualizarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 19:27

FC Botoșani - FCU Craiova s-a încheiat la egalitate, 0-0.

FC Botoșani - FCU Craiova 0-0

Minutul 90+5: Final de meci!

• Flavius Stoican

Minutul 61: FCU Craiova, gol anulat pentru ofsaid! Bauza a deschis scorul după o pasă excelentă de la Bahassa. Reușita a fost anulată.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 26: Penalty ratat! Bauza execută de la punctul cu var, dar Ducan ghicește colțul și reușește să respingă.

• Rezerve: Popa, Zanfir, Achim, Vanghele, Ilie, Van Durmen, Piccolomo, Ganea, Ibrahim

Ultimele două confruntări dintre FC Botoșani și FCU Craiova au fost în sezonul regulat. În tur, echipa lui Flavius Stoican a câștigat cu 1-0, în timp ce în retur, trupa lui Cristiano Bergodi și-a luat revanșa și a învins tot cu 1-0.

În acest moment, botoșănenii se situează pe locul nouă în clasamentul play-out-ului din Superligă. Echipa lui Stoican are 26 de puncte, trei victorii și un rezultat de egalitate în acest moment.

De cealaltă parte, oltenii sunt lideri în play-out cu 27 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești, dar cu un golaveraj mai bun. Gruparea din Bănie a înregistrat două victorii, un egal și un eșec.