sepsi CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 22:03
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 22:06

CFR Cluj a intrat în avantaj la pauza meciului cu Sepsi, de la Sfântu Gheorghe, scor 1-0.

Unicul gol al primei reprize a fost marcat de Panagiotis Tachtsidis, în minutul 31, însă reușita a fost precedată de o fază controversată, la care jucătorii lui Sepsi au solicitat aut de poartă.

Fază la limită în Sepsi - CFR Cluj! VAR-ul a validat golul oaspeților

Cu câteva secunde înainte de golul lui Tachtsidis, Otele a avut o acțiune în flancul stâng, a trecut de Oteliță, însă jucătorii lui Sepsi au reclamat că mingea ar fi ieșit din teren înainte ca jucătorul lui CFR Cluj să centreze. A urmat o respingere a defensivei gazdelor și golul marcat de Tachtsidis, din marginea careului, cu un șut bine plasat.

Centralul Marcel Bîrsan le-a cerut jucătorilor celor două echipe să aștepte, iar după o discuție cu arbitrii din camera VAR, Iulian Dima și Alexandru Filip, a validat golul, considerându-se că mingea nu a depășit cu întreaga circumferință linia.