VIDEO EXCLUSIV Explicație șoc pentru forma slabă a lui Tavi Popescu: „Dică a spus că nu se bazează pe jucătorii tineri!”

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Marti 13 Septembrie 2022, 10:47
Data actualizarii: Marti 13 Septembrie 2022, 10:49

FCSB a remizat cu FC Voluntari în etapa a zecea din Superliga României, scor 1-1.

Vicecampioana României are o singură victorie în startul noului sezon din campionat, rezultatele fiind dezamăgitoare. FCSB s-a încurcat din nou pe teren propriu cu FC Voluntari. David Miculescu a deschis scorul în repriza a doua, însă Nemec a egalat din penalty, în prelungiri.

Partida de pe Arena Națională a fost din nou una ștearsă pentru Octavian Popescu (19 ani), tânărul jucător de la care oficialii echipei au mari așteptări. După ce sezonul trecut a fost unul dintre cei mai buni fotbaliști ai roș-albaștrilor, Popescu are prestații slabe în acest start, forma sa ridicând semne de întrebare

Valeriu Răchită: „Dică a spus că nu se bazează pe tineri!”

Valeriu Răchită a fost invitat în platoul emisiunii „Ora exactă în sport” și a vorbit despre meciul FCSB-ului și rezultatele slabe din campionat sub comanda lui Nicolae Dică. Acesta a vorbit despre Octavian Popescu și a venit cu o explicație în cazul său, dezvăluind că din informațiile sale, Nicolae Dică ar fi spus că preferă să folosească jucătorii cu experiență, în detrimentul celor tineri.

„E o discuție, Dică a spus-o, cu subiect și predicat, că nu se bazează pe jucătorii tineri. Că el așteaptă de la jucătorii tineri să crească, dar el are nevoie de rezultate, se bazează pe jucătorii cu experiență, inclusiv Tavi Popescu, Ianis Stoica și ceilalți nu vor mai juca.

Să mai aștepte. Olaru are 24 de ani, Cordea tot 25-26 ani, sunt jucători cu experiență”, a declarat Valeriu Răchită la PRO Arena

• 4 milioane de euro este cota lui Octavian Popescu conform Transfermarkt.
  • 15 meciuri a jucat în acest sezon, având doar două assist-uri.