Steaua Rapid Superliga

"Eu am fost acolo sa limitez proportiile dezastrului" Steaua putea provoca un DEZASTRU in Giulesti!

Steaua a batut cu 3-1 in Giulesti, insa rezultatul putea fi mult mai mare, spun atat stelistii, cat si rapidistii.

Data publicarii: Duminica 27 Iulie 2014, 15:38
Data actualizarii: Duminica 27 Iulie 2014, 15:45

Bornescu nu se simte vinovat pentru niciunul dintre goluri. Recunoaste ca ar fi putut interveni mai bine pentru a opri sutul lui Chipciu pentru 3-1, dar spune ca a facut tot posibilul pentru a limita proportiile scorului.

"Dupa golul lui Pancu, ne-am gandit ca puteam face o surpriza. Daca nu primeam gol imediat, daca intram cu 1-0 la pauza, aveam sanse. Au dominat jocul clar, victoria e meritata. Sper sa atingem o forma de varf prin etapa a 6-a sau a 7-a, dar sa nu fie prea tarziu.

Trebuie sa mai adunam puncte, obiectivul e salvarea de la retrogradare. Putea sa fie orice portar din lume, rezultatul era acelasi. Numai in prima repriza au fost 4-5 ocazii 1 contra 1. Rolul meu a fost sa incerc sa limitez proportiile scorului. A fost foarte greu, mai ales dupa minutul 60, cand echipa a cazut fizic", a spus Bornescu.