Elvir Koljic, gata să ”rupă plasele” în play-off! Ce a spus atacantul Universității Craiova

Elvir Koljic Universitatea Craiova universitatea craiova - uta arad Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Martie 2023, 23:00
Data actualizarii: Vineri 10 Martie 2023, 23:02

Universitatea Craiova a câștigat cu emoții meciul cu UTA Arad, scor 2-1, și se gândește acum la meciurile din play-off.

Oltenii au fost conduși la pauză de UTA, dar au revenit în partea secundă. Jovan Markovic a restabilit egalitatea în minutul 52, iar Elvir Koljic a stabilit scorul final, în minutul 65.

După meci, atacantul bosniac a tras primele concluzii. Koljic consideră că victoria echipei lui Eugen Neagoe nu poate fi contestată.

Elvir Koljic: ”Sper să continuăm așa”

”A fost un meci foarte greu, cu o echipă foarte puternică, foarte bună, cu un antrenor bun. Am suferit 90 de minute, dar am întors. E important pentru noi. Toată echipa a făcut un meci bun și meritam să câștigăm.

Este bine. Este important pentru noi să câștigăm meciurile. Sper să intrăm în play-off cu ambiție, să jucăm mai bine decât acum.

Cred că da, mă simt foarte bine, intru, joc bine. Mai sunt și alți jucători, nu depinde doar de mine. Sper să continuăm așa.

Toate echipele sunt bune. Nu contează cu ce scor câștigăm, contează să facem puncte. Anul acesta va fi interesant, sunt multe echipe care se bat la campionat. Sper să avem noroc”, a spus Elvir Koljic.

După acest succes, Universitatea Craiova a urcat, temporar, pe locul patru în Superligă, și va începe play-off-ul cu 27 de puncte, după ce a strâns 54 în sezonul regulat.

De partea cealaltă, UTA Arad rămâne pe locul 14, cu 27 de puncte, și va începe play-out-ul cu 14 puncte, pentru că va beneficia de rotunjirea punctajului.