VIDEO Elias Charalambous, anunț despre Florinel Coman înaintea meciului cu Sepsi

Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 16:13
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 16:14

FCSB primește vizita lui Sepsi, duminică, de la ora 20:45, în runda cu numărul 25 din Liga 1.

La meciul cu Sepsi, FCSB nu se va putea baza pe Adrian Șut, suspendat, dar nici pe Octavian Popescu, care este accidentat și are nevoie de o perioadă de pauză.

Florinel Coman, apt pentru FCSB - Sepsi

În schimb, la FCSB va putea juca Florinel Coman. Șeptarul de la FCSB a acuzat o gripă în ultima săptămână, însă de joi a revenit la antrenamente cu echipa, iar antrenorul Elias Charalambous anunță că șeptarul va fi apt pentru duelul de duminică.

"Coman este ok, s-a antrenat cu noi în ultimele două zile și este gata să joace", a spus Elias Charalambous, la conferința de presă.

În ultima etapă, la partida cu Farul Constanța (1-1), Florinel Coman a început pe banca de rezerve și a fost introdus în debutul reprizei secunde.

Coman traversează unul dintre cele mai bune sezoane din carieră, cu 11 goluri și 9 pase decisive în cele 25 de partide disputate în toate competițiile.