”E incredibil! A fost 200 la sută!”. Ce a spus Gică Hagi după ce Farul s-a încurcat din nou

Gica Hagi Farul Constanta FC Voluntari - Farul Constanta Superliga
Data publicarii: Vineri 16 Decembrie 2022, 22:47
Data actualizarii: Vineri 16 Decembrie 2022, 22:47

Farul Constanța s-a încurcat din nou în Superligă, scor 1-1 cu FC Voluntari, și poate pierde primul loc chiar înainte de pauza de iarnă.

Dacă CFR Cluj va reuși s-o învingă pe Hermannstadt în ultima etapă din acest an, atunci ardelenii vor fi pe primul loc înainte de pauza de iarnă.

Gică Hagi a tras concluzii înainte de meciul cu FC Voluntari și s-a arătat revoltat de faptul că arbitrul nu a dictat o eliminare pentru gazde.

Gică Hagi: ”E incredibil! A fost 200 la sută!”

„Am început foarte bine jocul, erau conectați. După gol, cred eu că n-am mai avut același ritm, ei controlau jocul. A fost pe contre la un moment dat, puteam să pierdem sau să câștigăm și s-a terminat egal. Sunt lucruri care se întâmplă, greșeala face parte din joc, și noi am avut eliminare 200 la sută. Deci e incredibil! Incredibil!

Eu mă așteptam ca atacanții noștri să marcheze din ocaziile pe care le-au avut. Să țip de nu știu câte ori să pasăm, să avem controlul jocului? Ne vine bine vacanța. Acum o săptămână am dat opt goluri, dar în ultima săptămână... Și noi am avut ocaziile noastre, nu e chiar așa. Cred eu că egalul e meritat.

O să revenim la identitatea noastră, nu să jucăm numai individual. Asta am zis și echipei. Colectiv să stăm bine, atât ofensiv cât și defensiv. În ultimele două meciuri totul s-a gândit individual. Am dat adversarului oportunitatea să controleze jocul.

Eu am pauză, vin sărbătorile, vreau să mă relaxez, după aceea o să vedem ce facem”, a spus Gică Hagi, la finalul partidei.

În urma acestui rezultat, Farul Constanța rămâne pe primul loc, cu 45 de puncte adunate după 21 de etape. În timp ce FC Voluntari ocupă locul 9, cu 26 de puncte, la 4 puncte de poziția a șasea, ultima care duce în playoff, deținută în prezent de FC Hermannstadt.