"E de departe surpriza campionatului". Antrenorul care l-a impresionat pe Mihai Stoica în debutul sezonului

Mihai Stoica Dorinel Munteanu Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 21:12
Data actualizarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 21:24

Oţelul Galaţi a reuşit prima victorie din acest sezon al Superligii, scor 2-0 cu FCU Craiova, în deplasare, într-un meci din etapa a zecea.

Echipa antrenată de Dorinel Munteanu s-a impus prin golurile a doi jucători intraţi după pauză, Kehinde Fatai (62), cu capul, şi Ştefan Bodişteanu (80).

FCU Craiova a avut o bară, în prima repriză, prin Vladislav Blănuţă (26). Echipa din Bănie a fost condusă de pe margine de Florin Drăgan, deşi joi îl anunţase pe Paul Răducan ca antrenor principal.

FCU Craiova venea după victorii cu Farul (4-0) şi Dinamo (1-0). Oţelul Galați a pus capăt unei serii de şase egaluri (din totalul de opt).

Dorinel Munteanu, lăudat de Mihai Stoica

Oficialul celor de la FCSB este de părere că antrenorul de la Oțelul Galați reușește să facă performanțe remarcabile cu un lot slab din punct de vedere valoric.

"Antrenorul lunii! El nici acum nu lasă să se vadă că e fericit. Eu nu cred că s-a relaxat vreodată. E identic Petrescu.

Îi ține tot timpul în priză pe fotbaliști, e de departe surpriza campionatului. Toată lumea îi condamna pe cei de la Oțelul când au văzut transferurile. Dar cu Dorinel, toate achizițiile au fost bune.

S-au dus multe etape și el nu a făcut un meci prost. Poate acel 0-0 de la Craiova, atunci au fost dominați. Pop, golgeterul lor, n-a mers astăzi și l-a schimbat imediat", a declarat Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.